В Університеті відбувся перший Всеукраїнський конкурс Навчальних судових дебатів з податкового права (Tax law moot court), присвячений вирішенню найактуальніших задач оподаткування

04-03-2015, 11:30
В Університеті відбувся перший Всеукраїнський конкурс Навчальних судових дебатів з податкового права (Tax law moot court), присвячений вирішенню найактуальніших задач оподаткуванняВідкрив захід проректор з наукової роботи Університету А.П.Гетьман, який відзначив високий організаційний рівень конкурсу, його наукову, освітню та практичну значимість. Конкурс навчальних судових дебатів з податкового права привернув до себе значну увагу і зі сторони ЗМІ, як такий, що проводиться в період реформування податкової системи України. Після привітань проректора, слово взяв завідувач кафедри фінансового права Університету, М.П.Кучерявенко, який розповів про формат проведення конкурсу та побажав кожній з команд-учасниць перемоги. Потрібно відзначити, що ініціатором проведення перших судових дебатів з податкового права стало Студентське наукове товариство Університету, а його голова Д.О. Білінський, виступив модератором проведення конкурсу.
Участь у конкурсі приймали більше ніж 10 команд, у складі понад 30 осіб. Треба відзначити значний інтерес студентської молоді до даного роду заходів. За даними організаційного комітету конкурсу, велика кількість заявок від тих хто бажав прийняти участь у податкових дебатах, надійшла вже після 28.02.2015 року – дати закінчення реєстрації. З огляду на таку ситуацію, тим, хто подав заявки з порушенням строків, було відмовлено. Але в той же час, така активність та зацікавленість до І Всеукраїнського конкурсу навчальних судових дебатів з податкового права на базі НЮУ ім. Я. Мудрого, сприяла тому, що керівництвом Університету було підтримано пропозицію щодо щорічного формату проведення конкурсу судових дебатів з податкового права.
Журі конкурсу відзначило не лише високі знання учасників конкурсу, а й їх вміння працювати в команді та триматися під час публічних виступів. Так, Денис Бугай (президент Асоціації правників України) відзначив, що приємно здивований рівнем підготовки виступів студентів та дебатів в цілому, та наголосив на тому, що саме таких форматів навчального процесу не вистачало. Катерина Павлуненко (керуючий партнер з правових питань Корпорації «Консалтингова група «Рубаненко і партнери») наголосила на значній жазі студентів до знань та спрямованості розібратися з найскладнішими питаннями оподаткування. Наталія Якуша (суддя Київського районного суду м. Харкова), як представник суддівської влади, зазначила, що рівень багатьох виступаючих дає змогу з упевненістю дивитися в майбутнє та розраховувати на високий професіоналізм наших судових та правоохоронних органів. Євгеній Шкребець (керуючий партнер ЮФ «Шкребець та партнери»), представляючи в журі блок практикуючих юристів-адвокатів, наголосив на тому, що всі команди, які приймали участь у дебатах з податкового права можна вважати переможцями, і, в багатьох випадках, такі команди досконало оперували не лише нормами матеріального але і процесуального права, а виступи окремих учасників дійсно позитивно здивували журі, з огляду на їх логічну побудову, застосування вітчизняної та закордонної судової практики. Підбив підсумки І Всеукраїнського конкурсу навчальних судових дебатів із податкового права завідувач кафедри фінансового права, Микола Кучерявенко, який наголосив на корисності подібного роду заходів, що розвивають у студентів-учасників професійні навички. Він зазначив, що команди продемонстрували свої знання не лише в галузі податкового права, а й в адміністративному праві та процесі, господарському та цивільному праві. На думку професора, д.ю.н., академіка НАПрН України, всі команди, які приймали участь у дебатах заслуговують на нагороди та персональні відзнаки.
Нагородження переможців І Всеукраїнського конкурсу навчальних судових дебатів з податкового права відбулося в яскравій та дружній атмосфері. В запеклій але справедливій боротьбі перемогу здобула команда «Податковий юрист» (Владислав Андрющенко та Кристина Блохіна, НЮУ ім. Я. Мудрого). Микола Кучерявенко нагородив переможців грамотами та кубком за І-е місце. Спеціальний грошовий приз переможцям вручив Євгеній Шкребець. Інші переможці та учасники конкурсу були нагороджені подарунками, дипломами та грамотами.

І Всеукраїнський конкурс навчальних судових дебатів з податкового права завершився дружніми рукостисканнями всіх учасників, спілкуванням з поважним журі та очікуванням ІІ Всеукраїнського конкурсу навчальних судових дебатів з податкового права!