Переможниця конкурсу «Erasmus Got Talent» випускниця Університету Анастасія Бродова – про навчання і творчість

18-01-2019, 13:16

Випускниця міжнародно-правового факультету Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Анастасія Бродова, яка продовжує здобувати юридичну освіту за програмою подвійних дипломів в Університеті Миколаса Ромеріса (Литва) та Університеті Савойє Монблан (Шамбері, Франція), під час зимових канікул завітала до альма матер і розповіла про свій міжнародний академічний досвід та перемогу на міжнародному конкурсі талантів «Erasmus Got Talent», який щорічно проводиться в Університеті Миколаса Ромеріса у Вільнюсі. Вона отримала найвищі оцінки та здобула приз журі в номінації «Суддівський фаворит», крім того, взяла участь у конкурсі «LietuvosBalsas» (Голос Литви).

– Анастасіє, розкажіть про себе. Чому ви вирішили стати юристом?

– Я виросла в родині, де основними цінностями завжди були, є і будуть повне неприйняття неправди в усіх її формах і високе почуття відповідальності за себе і рідних, безумовна любов і повага до кожного члена сім’ї. Коли переді мною постало питання про вибір професії, я, не сумніваючись ані секунди, обрала юриспруденцію.

– Ви – багатогранна особистість. Навчаєтеся на юриста, маєте перемоги у вокальних конкурсах. У дитинстві відвідували багато гуртків?

– Мені з п’яти років доводилося розучувати ноти в консерваторських класах за фортепіано, кожні півроку захищати набуті знання і навички на залікових концертах. Проте це мене у жодному разі не пригнічувало, було цікаво розвиватися, й не тільки в музиці. А ще займалася танцями, співала в хорі, вивчала французьку та англійську мови, брала участь урізних конкурсах із гуманітарних дисциплін, однією з яких стало правознавство.

– Це допомогло вам у майбутньому, як думаєте?

– Безумовно. Саме різнобічність особистісного розвітку й дозволила зробити правильний вибір. Незважаючи на значні успіхи в музиці з класу фортепіано і привабливі пропозиції, я прийняла рішення про своє подальше навчання не на її користь, обравшинайкращий юридичний ЗВО України. Не можу сказати, що диплом бакалавра факультетуюстиції був легким здобутком. Безсонні ночі і переживання були невід’ємною частиноюнавчального процессу. Дуже важко було триматися в ряду кращих з успішності на факультеті. Проте знання, здобуті в університеті, надали мені упевненість у собі йможливість зробити подальший вибір.

– Розкажіть, будь ласка, про програми, у яких ви взяли участь?

– Приймаючи рішення у виборі подальшої спеціалізації і визначаючись із магістратурою, я звернула увагу на програми подвійних дипломів. Мене захопила можливість вдосконалювати знання не тільки з вітчизняної юриспруденції, а й міжнародної, конкретно бізнес-права, корпоративного та інвестиційного права, можливість підвищити рівень знання англійської та французької мов серед їхніх носіїв, можливість побачити і вивчити юридичні аспекти національних законодавств країн ЄС настільки. Тому я не сумнівалася.

– Як виникла ідея спробувати сили у вокальних конкурсах за кордоном?

– Музика – частина моєї душі, нереалізована мрія. Тому й спробувала свої сили в міжнародному конкурсі талантів «Erasmus Got Talent». Мені вдалося своєю вокальною майстерністю заслужити найвищі оцінки журі конкурсу та отримати Приз в номінації «Суддівський фаворит». Ця перемога надихнула мене, і я стала шукати шляхи подальшої реалізації своїх можливостей. Однією з них став конкурс «Lietuvos Balsas» (Голос Литви). Я з однокурсницею Катериною Журавльовою пройшла конкурсний відбір і взяла участь у «Lietuvos Balsas», виконавши, напевно, вперше в історії України та Литви жіночим дуетом на великій сцені видатний сингл фронтмена американського вокального гурту «Four Seasons» Frankie Valli «Can’t take my eyes off you».

– Як вважаєте, музика і юриспруденція крокують поряд?

– Вони не тільки крокують поряд, вони мають одну і ту ж основу, а ім’я їй – Гармонія. Як симфонії складаються з різних музичних фрагментів, так і кожній великій юридичній праці або законодавчому акту передує копітка праця учасників процесу.

– Ваш шлях здобуття вищої освіти є досить незвичайним… Можна сказати, вінскладається з багатьох різних етапів в Україні, Литві, Франції. Стільки нових вражень… Що запам’яталося найбільше?

– Університет Миколаса Ромеріса вразив мене, насамперед, своїм середовищем. Навчальний заклад стоїть серед хвойних лісових масивів. Свіже повітря, чисті вулиці і тротуари університетського містечка, сучасність його корпусів і шикарні лекторські аудиторії, бібліотека, що працює до третьої години ночі, де я проводила більшість свого часу…

У Шамбері мені запам’ятався вступний тиждень, який для нас організувало керівництво Університету в горах регіону Рона-Альпи з щоденними курсами французької мови для її поглибленого вивчення, а найголовніше – можливість прямого спілкування з іноземними студентами. Гірський клімат і тепло гірських озер практично до грудня – це щось неймовірне. Історична цінність і традиційність Шамбері і університетського кампусу Савойє Монблан, сучасний спортивний комплекс із басейном, і, звичайно ж, Париж, де я змогла відвідати Лувр і Версаль. А ще запам’яталися люди, ввічливі й привітні, що зустрічають усіх з усмішкою. Це дуже вражає та надихає.

Проте, мушу визнати, все ж наш університет поза конкуренцією. Настільки чуйного і доброзичливого викладацького складу я ні в Вільнюсі, ні в Шамбері не зустрічала. А ще я дуже люблю нашу наукову бібліотеку. Їй немає рівних за комфортом й освітніми можливостями.

– Ким ви себе бачите у майбутньому?

– Я хочу реалізувати себе в міжнародній юриспруденції і стати фахівцем високого рівня, не припиняючи саморозвиток і продовжуючи вдосконалювати свої знання й отриманий досвід, підтверджуючи його науковими ступенями.

– Ви – приклад для багатьох студентів університету. Скажіть, будь ласка, що треба зробити молодій людині, щоб самореалізуватися?

– Захотіти вчитися. Дуже. Має бути просте людське бажання здобувати знання і досвід. Вдумливо і уважно слухати все, що кажуть наставники. Не зупинятись ні на мить у своєму прагненні стати професіоналом. Прислухаючись до себе, своєчасно розгледіти йвідчути свої здібності, а вони є у кожного.

Ми дякуємо Анастасії за щире інтерв’ю й бажаємо нових подорожей, самореалізації та перемог у вокальних конкурсах. Подібні розмови надихають на роботу над собою, а ще вкотре переконуєшся, що наша молодь – найкраща, і навіть за кордоном лунають прекрасні українські голоси.