Особовий склад Інституту підготовки юридичних кадрів для СБУ НЮУ імені Ярослава Мудрого долучився до заходів, присвячених Міжнародному дню прав людини

09-12-2020, 15:06

Міжнародний день захисту прав людини, який щорічно відмічається 10 грудня, з кожним роком не лише не втрачає своєї актуальності, а й набуває нового змісту. Це особливо гостро відчувається в Україні, яка потерпає збройної агресії, й в усьому світі, що зазнав руйнівної сили пандемії COVID-19. 

Так, протягом грудня курсанти інституту готували творчі роботи-роздуми, долучившись до конкурсу есе з нагоди Міжнародного дня прав людини від Послів європейської молоді, який проводила організація EUneighbourseast. У своїх есе курсанти торкнулися актуальних тем сьогодення: «Проблеми захисту прав людини», «Права людини в контексті європейської інтеграції» та «Права людини в умовах пандемії COVID19». Крім того, враховуючи значення дотримання прав людини, в тому числі майбутніми офіцерами спецслужби, в межах наукової студії Інституту співробітниками наукового відділу були проведені лекції-бесіди з курсантами першого та другого курсів із вказаної тематики.  

9 грудня жінки-військовослужбовці інституту стали учасниками ZOOM-дискусії «Як жінки виборювали свої права й де ми є зараз?». Захід організовано Послами європейської молоді. Учасники дискусії дізналися про зародження і становлення руху, про права людини в цілому та виклики, які стоять перед сучасними жінками. Курсанти також взяли участь у майстер-класі «Як боротися з обмежуванням прав жінок вже зараз?». 

9 та 10 грудня викладачі та науковці Інституту беруть участь у IX Щорічному міжнародному форумі з практики Європейського суду з прав людини, організованому ОБСЄ в Україні. Учасники заходу обговорюють сучасну практику Європейського суду з прав людини в контексті посилення реалізації права на справедливий суд та інших європейських стандартів в Україні, роль судової влади у забезпеченні здійснення правосуддя та захисту прав людини відповідно до Європейської конвенції з прав людини, з’ясовують питання виконання рішень Європейського суду з прав людини та імплементації Протоколу 16 до Європейської конвенції з прав людини.