Незалежна й самоврядна адвокатура України відзначає поважний ювілей

17-05-2019, 13:31

Відбулася науково-практична конференція «Адвокатура України: сучасний стан та перспективи розвитку» з нагоди 145-річчя створення Ради присяжних повірених при Харківському окружному суді.

Організатори: Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, Національна асоціація адвокатів України, Рада адвокатів Харківської області, Спілка адвокатів України, Асоціація правників України.

Модератор завідувач кафедри адвокатури Університету Тетяна Вільчик повідомила, що захід, присвячений проблемам найважливішого правозахисного інституту України, зібрав представників органів адвокатського самоврядування, науковців, практикуючих адвокатів та студенті-правників.

Учасників привітав проректор Університету з наукової роботи Анатолій Гетьман, відзначивши високий представницький рівень конференції. «Сьогодні ми відзначаємо 145-річчя створення Ради присяжних повірених при Харківському окружному суді, а фактично – народження інституту адвокатури в Україні. Ініціатива проведення конференції належить створеній у грудні 2018 року кафедрі адвокатури. Сподіваюся, що цей науково-практичний захід принесе користь у справі побудови незалежного і міцного інституту адвокатури, здатного надавати якісну професійну допомогу всім, хто цього потребує, і стане початком нової традиції», додав проректор.

Із вітальними словами та доповідями виступили голова Національної асоціації адвокатів України, голова Ради адвокатів України Лідія Ізовітова, голова Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Сергій Вилков, голова Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії Харківської області Людмила Глухачева, голова Ради адвокатів Харківської області Вікторія Гайворонська, заступник голови Ради адвокатів Харківської області Олександр Гунченко, голова Комітету підвищення професійної кваліфікації адвокатів Олена Сібільова, проректор Вищої школи адвокатури Національної асоціації адвокатів України Ярослав Зейкан та ін.