На ІІІ Харківському міжнародному юридичному форумі обговорили питання кібербезпеки та новітніх цифрових технологій

26-09-2019, 17:16

Панельна дискусія «Кримінальні загрози у секторі безпеки: практика ефективної протидії» проходить у третій день роботи ІІІ Харківського міжнародного юридичного форуму.

Відкриваючи панельну дискусію, ректор Університету Василь Тацій зазначив, що захід викликав велику зацікавленість громадськості й матиме продовження наступного року.

«Протидія кримінальним загрозам у секторі безпеки, кібербезпека – це нові напрями діяльності для України. І ми тільки почали з цим працювати. А отже на даному етапі дуже важливим є вивчення досвіду інших країн, які давно почали боротьбу з кіберзлочинністю. Вже створена низка комісій з роботи кримінального блоку поліції, до якого належить і кіберполіція».

За словами завідувача кафедри кримінології та кримінально-виконавчого права Університету, координатора панельної дискусії Богдана Головкіна, пріоритетом роботи панелі сьогодні є обговорення світових трендів кібербезпеки в умовах діджіталізації та визначення напрямів розвитку Національної безпеки і реформування Служби безпеки України як головного органу, що забезпечує національну безпеку. Також мова піде про smart-технології і стартап проекти для створення комфортного та безпечного міського середовища.

Перша сесія панельної дискусії, присвячена світовим трендам кібербезпеки в умовах діджиталізації, мала на меті запропонувати адаптивну модель національної системи кібербезпеки, надати рекомендації щодо удосконалення нормативно-правового механізму забезпечення захисту від інформаційних загроз у кіберпросторі.

Юристи та представники IT-сфери основну увагу приділили «інтернету речей» та його потенційній небезпеці, адже вже зараз електронні пристрої можуть не лише зберігати інформацію, а й керувати оточуючими предметами і навіть тілом людини. за підрахунком фахівців, до 2030 року кількість таких пристроїв перевищить 100 млрд. Юристи обговорили стан законодавства щодо діджитал-технологій, відзначили позитивні зрушення у сфері виконання покарань за цифрові злочини, проте визнали, що загалом ця сфера юриспруденції залишається «сірою зоною» та не завжди встигає за прогресом самих технологій. IT-фахівці дали корисні поради щодо того, як підвищити безпеку в цифровому світі звичайним користувачам.

Директорка Харківського IТ-кластера Ольга Шаповал розповіла про великий потенціал регіону щодо цифрових досліджень та зазначила, що досягти такого рівня вдалося завдяки тісній співпраці харківських IT-шників із міською владою та освітніми закладами.

В рамках панельної дискусії обговорили новітні цифрові технології, сучасні тенденції розвитку кіберзагроз в Україні та світі, мілітаризацію кіберпростору та інформаційну війну проти суверенних держав. Також говорять про тіньовий бізнес і організовану злочинність, взаємодію держави і бізнесу в сфері кібербезпеки, IT-комунікації і кібербезпеку, сучасні методи захисту персональних даних і конфіденційної інформації, методи захисту платіжних систем. Також на заході обговорять особливості кібербезпеки на об’єктах критичної інфраструктури, сучасні технології протидії кіберзлочинності на прикладі світового досвіду в українському контексті, про цифрову грамотність, проблеми кваліфікації й особливості розслідування кіберзлочинів.

Окрема сесія панельної дискусії була присвячена smart-технологіям і стартап проектам для створення безпечного міського середовища.

Своїми надбаннями в царині цифрової безпеки поділилися гості з Естонії, Чехії та Китаю.