На ІІІ Харківському міжнародному юридичному форумі обговорили оновлення цивільного законодавства та необхідність європеїзації приватного права

25-09-2019, 15:17

У межах ІІІ Харківського міжнародного юридичного форуму 24-25 вересня відбулася панельна дискусія на тему «Оновлення цивільного законодавства України: на шляху до європеїзації приватного права».

Організатором панельної дискусії виступило відділення цивільно-правових наук Національної академії правових наук України.

Метою проведення панельної дискусії стало залучення широкого юридичного загалу до обговорення нагальних проблем приватноправового регулювання з урахуванням п’ятнадцятирічного досвіду застосування Цивільного кодексу України та необхідності європеїзації чинного законодавства України.

Вагомим імпульсом до проведення наведеного заходу став офіційний початок роботи над системним оновленням цивільного законодавства України. Зокрема, постановою Кабінету Міністрів України «Про утворення робочої групи щодо рекодифікації (оновлення) цивільного законодавства України» від 17 липня 2019 року N 650 було підтримано ініціативу Національної академії правових наук України щодо необхідності оновлення цивільного законодавства України та було утворено робочу групу щодо оновлення цивільного законодавства України, персональний склад якої було затверджено наказом Міністерства юстиції України від 24 липня 2019 року N 2771/7/1.

Участь у панельній дискусії взяли члени профільної робочої групи, судді Конституційного Суду України, судді Верховного Суду, представники Міністерства юстиції України та провідні цивілісти України.

Загалом до участі у панельній дискусії долучилися більш як 80 провідних науковців у сфері приватного права.

Модератором панельної дискусії виступила науковий координатор робочої групи щодо рекодифікації цивільного законодавства України – віце-президент Національної академії правових наук України – керівник Київського регіонального центру, академік Національної академії правових наук України, доктор юридичних наук, професор Наталія Кузнєцова.

З концептуальними доповідями, присвяченими рекодифікації цивільного законодавства України, виступили Анатолій Довгерт з темою доповіді «Рекодифікація цивільного законодавства України», Сергій Погрібний з темою доповіді «Рекодифікація цивільного права і судова практика», Олексій Кот з темою доповіді – «Проблеми загальної теорії цивільного права і рекодифікація». Юрій Капіца выступив з доповіддю «Право інтелектуальної власності і рекодифікація: основні напрями перегляду книги 4 ЦК України», Інна Спасибо-Фатєєва – з доповіддю «Інституційний аналіз кодифікації корпоративного права в Україні», Олена Кохановська – з доповіддю «Особисті немайнові відносини і рекодифікація», Віктор Калакура – з доповіддю «Реінтеграція міжнародного приватного та сімейного права до ЦК: на шляху до кодексу приватного права», Роман Майданик – з доповіддю «Речові відносини: концепція перегляду Книги 3 ЦК України», Андрій Гриняк та Мар’яна Пленюк – з доповіддю «Сучасне зобов’язальне право і рекодифікація».