На юридичному форумі обговорили проблеми мешканців Донбасу

28-09-2019, 14:39

Круглий стіл на тему «Компенсація за житло, пошкоджене або зруйноване в наслідок збройного конфлікту на Сході України: правові, гуманітарні, соціально-економічні та інші аспекти питання» працював у п’ятий день III Харківського міжнародного юридичного форуму.

Основною метою круглого столу було обговорення проблемних аспектів отримання компенсації за житло, пошкоджене або зруйноване в результаті збройного конфлікту на Сході України, а також напрацювання пропозицій щодо подальшого законодавчого врегулювання питання виплати компенсацій постраждалим.

Як зазначив проректор з навчальної роботи Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Юрій Барабаш, з моменту початку війни, Харків прийняв багато переселенців.

«Збройний конфлікт в Луганській та Донецькій областях, який триває вже шостий рік поспіль, призвів не лише до тисяч жертв серед цивільного населення України та внутрішнього переміщення близько мільйону осіб, а й до значного руйнування об’єктів приватної власності та цивільної інфраструктури. З початку конфлікту було пошкоджено або зруйновано понад 50 тисяч житлових будинків. Досі немає системної та сталої практики застосування чинного законодавства для забезпечення потреб постраждалого населення у реконструкції пошкодженого чи зруйнованого житла чи у виплаті справедливої компенсації», – зазначив Юрий Барабаш.

На круглому столі наголосили, що незважаючи на допомогу гуманітарних організацій та органів державної влади, дані огляду гуманітарних потреб на 2019 рік свідчать, що близько 12,5 тис. будинків все ще потребують ремонту в рамках швидкого гуманітарного реагування. Близько 10 тис. з них знаходяться на непідконтрольній Уряду України території.

У зв’язку з цим, провідні фахівці обговорили можливі питання вирішення цієї проблеми з застосуванням різних правових режимів в контексті збройного конфлікту на Сході України, зокрема щодо питань компенсації за пошкоджене або зруйноване житло.