На ХІ вузівській науково-практичній конференції обговорено актуальні  питання реформування місцевого самоврядування

06-12-2019, 16:02

Організатори: кафедра державного будівництва і рада молодих вчених Університету, НДІ державного будівництва і місцевого самоврядування НАПРНУ.

У роботі конференції, яка відбулася 6 грудня, взяли участь понад 300 студентів Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

Відкрив захід проректор з наукової роботи Університету А.П.Гетьман, який наголосив, що напередодні Дня місцевого самоврядування кафедра проводить студентську конференцію 11 рік поспіль, додавши: «Сподіваюся, що студенти долучаться до обговорення важливих для суспільства законотворчих процесів, а їх пропозиції і думки будуть корисними».

Із доповідями на пленарному засіданні виступили: А.Цувіна (Інститут підготовки кадрів для органів юстиції України, 2 курс) – «Позитивні та негативні аспекти здійснення децентралізації державної влади в Україні», А.Овчаренко (Інститут прокуратури та кримінальної юстиції, 2 курс) – «Політичний абсентеїзм як різновид електоральної поведінки громадян», К.Перцель (факультет адвокатури, 2 курс магістратури) – «Територіальна основа діяльності об’єднаної територіальної громади» та ін.

Подальша робота тривала у секціях:

• загальнотеоретичні питання державного будівництва і місцевого самоврядування
  • проблеми організації та діяльності органів державної влади України
  • актуальні питання правової регламентації місцевого самоврядування та удосконалення
  • роботи органів і посадових осіб конституційно-правове регулювання суспільного ладу в зарубіжних країнах
  • конституційно-правовий інститут прав і свобод людини та громадянина в зарубіжних країнах
  • конституційні моделі організації й діяльності органів публічної влади зарубіжних країн.

До конференції було видано збірку тез.