На військово-юридичному факультеті Університету відкрили спеціалізований клас для вивчення норм міжнародного гуманітарного права

23-05-2019, 15:34

Відкриття відбулось за участі делегації Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні, кафедри міжнародного права Університету, науково-педагогічного складу та курсантів факультету.

З привітальним словом до зібрання звернувся заступник Голови делегації Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні пан Роже Руффі: «Я вдячний керівництву факультету та університету за те, що запросили на урочисте відкриття. Цей клас доповнює серію центрів, які ми створюємо в Україні. Одне із наших завдань – формування поваги до міжнародного гуманітарного права і готовності до його імплементації. Студенти будуть вивчати предмет і пізнавати, як здобуті знання застосовувати на практиці. Ми сподіваємося, що саме цей клас стане місцем, де блискучі молоді люди будуть задавати запитання і знаходити відповіді на них».

Представник делегації Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні по роботі зі Збройними Силами та органами безпеки пан Майкл Пімбл також подякував за запрошення на урочисте відкриття і додав: «Ми доклали багато зусиль до створення цього класу, але бачимо його сьогодні вперше. Хочу сказати, що відчуваємо радість і задоволення від отриманого результату. Це перший крок нашого співробітництва, за яким будуть і наступні».

Заступник начальника відділу організації правової роботи Юридичного департаменту Міністерства оборони України полковник юстиції Євген Сологуб розповів про роботу, яка передувала створенню та відкриттю спеціалізованого класу, та визначальну роль з її організації Юридичного департаменту Міноборони.

Доцент кафедри міжнародного права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Оксана Сенаторова подякувала Міжнародному Комітету Червоного Хреста за допомогу, яку він надає Університету упродовж п’ятнадцяти років, і висловила сподівання, що наявність такого чудово обладнаного класу покращить викладання міжнародного гуманітарного права для майбутніх військових юристів.

Спеціалізований клас оснащений сучасним обладнанням – відеопроектором, екраном, мікшерною дошкою, акустичною системою, а також наповнений законодавчою базою дії міжнародного гуманітарного права, науковою та навчальною літературою й кейсами.

Висловити свої враження, очікування та сподівання щодо новоствореного спеціалізованого класу для вивчення норм міжнародного гуманітарного права могли усі присутні.

На завершення заходу заступник начальника військово-юридичного факультету з навчальної та наукової роботи Олександр Бабарицький висловив вдячність Міжнародному Комітету Червоного Хреста в Україні та Міністерству оборони України за підтримку та запевнив присутніх, що відкриття класу дозволить поглиблено і більш якісно вивчати курсантам норми міжнародного гуманітарного права й застосовувати їх у майбутній професійній діяльності.