Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого починає знакове для України дослідження – Національне оцінювання базових показників у сфері бізнесу і прав людини (National Baseline Assessment)

31-01-2019, 09:47

Дослідження є першим кроком для подальшої розробки Національного плану дій у сфері бізнесу і прав людини.

Національне оцінювання базових показників у сфері бізнесу і прав людини здійснюватиметься Міжнародною лабораторією бізнесу і прав людини, яка функціонує у структурі Центру міжнародної освіти та інноваційного розвитку Університету з травня 2018 р. Координаторкою дослідження виступає Олена Уварова, голова Лабораторії. Експертна, методолгічна і фінансова підтримка для здійснення дослідження надається Данським інститутом прав людини. Угоду про співпрацю підписано 25 січня 2019 р.

Данський інститут прав людини є державною установою Данії, яка виконує функції національної правозахисної організації (аналог Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини), а також має міжнародний мандат, який дозволяє цій інституції підтримувати інціативи, спрямовані на впровадження кращих практик і визнаних стандартів у сфері захисту прав людини в інших країнах.

Ініціювання процесу вироблення Національного плану дій у сфері бізнесу і прав людини відбулося в результаті Другого Харківського Міжнародного юридичного форуму (25-28 вересня 2018 р.), на якому було проведено панельную дискусію щодо імплементації Україною Керівних принципів ООН щодо бізнесу і прав людини за участі ключових дійових осіб у цій сфері.

Більш детальна інформація про панельну дискусію і спікерів. 

Матеріали обговорення .

На національному рівні координацію усіх кроків щодо вироблення Національного плану дій у сфері бізнесу і прав людини здійснює Міністерство юстиції України. За модерування Директорату прав людини, правової обізнаності і доступу до правосуддя 28 січня було проведено першу робочу зустріч.

Питання бізнесу і прав людини в Україні стануть однією з центральних тем у програмі Третього Харківського Міжнародного юридичного форуму, який відбудеться у вересні 2019 р.