Надихаюче лідерство та дизайн-мислення: відбулися дискусії на актуальні гендерні теми (оновлено)

27-09-2019, 20:25

В четвертий день роботи ІІІ Харківського міжнародного юридичного форуму відбувся хеппенінг «Жінки-юристки: надихаюче лідерство та дизайн-мислення для урбаністичного простору».

Координаторкою та модераторкою заходу була доцентка кафедри кримінального права №1 Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, експертка ОБСЄ з правових питань, експертка програми USAID «Нове правосуддя» Олена Харитонова.

Вона розповіла, що хеппенінг зібрав тих, хто цікавиться кар’єрним зростанням та жіночим лідерством, потенціалом дизайн-мислення та урбаністичними студіями, розвитком сучасних міст та мистецтвом різноманіття. У фокусі обговорення були кар’єрна динаміка жінок-юристок, мистецтво особистого бренду, лідерські позиції жінок і питання гендерного паритету в юридичній сфері, різноманітність та інклюзивність як стратегії юридичного мислення та юридичної практики.

Суддя Верховного Суду, Президентка Всеукраїнської асоціації жінок-суддів Надія Стефанів на хеппенінгу розповіла про роль жінки-судді. «Серед головних завдань, які стоять перед суддями ВС, можна виокремити необхідність забезпечення єдиної судової практики щодо розгляду справ, пов’язаних з домашнім насильством, гендерною рівністю та дотриманням прав жінок. Це пов’язано з наявністю гендерних стереотипів, які часто впливають на сприйняття жінки в суспільстві. Роль жінки-судді у суспільстві дуже велика. Коли суддя стоїть в мантії, не завжди одразу зі спини розумієш, це жінка чи чоловік. Але насправді всередині ми різні, і це різноманіття досвідів суддів впливає на легітимність судової влади», — підкреслила Надія Стефанів.

Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко звернула увагу присутніх на зростання важливості питань гендерної рівності та імплементації системних гендерних політик в усіх сферах суспільного та державного життя. Учасники обговорень дійшли висновків, що посилення інституту Урядової уповноваженої з питань гендерної політики, розширення координаційної роботи з іншими управлінськими ланками дасть можливість впроваджувати гендерно чутливі підходи в діяльності влади на практичному рівні.

Голова асоціації жінок-юристок України «ЮрФем» Христина Кіт провела на хеппенінгу презентацію видання українського перекладу книги «Фемінізм у праві», авторкою якої є засновниця напряму «феміністична юриспруденція» американська професорка Енн Скейлз. Публікація книги “Legal feminism” українською мовою – справжня подія в українському правовому просторі, і учасниці та учасники заходу отримали в якості подарунку дане видання.