В четвертий день роботи ІІІ Харківського міжнародного юридичного форуму відбувся хеппенінг «Жінки-юристки: надихаюче лідерство та дизайн-мислення для урбаністичного простору».
Координаторкою та модераторкою заходу була доцентка кафедри кримінального права №1 Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, експертка ОБСЄ з правових питань, експертка програми USAID «Нове правосуддя» Олена Харитонова.
Вона розповіла, що хеппенінг зібрав тих, хто цікавиться кар’єрним зростанням та жіночим лідерством, потенціалом дизайн-мислення та урбаністичними студіями, розвитком сучасних міст та мистецтвом різноманіття. У фокусі обговорення були кар’єрна динаміка жінок-юристок, мистецтво особистого бренду, лідерські позиції жінок і питання гендерного паритету в юридичній сфері, різноманітність та інклюзивність як стратегії юридичного мислення та юридичної практики.
Суддя Верховного Суду, Президентка Всеукраїнської асоціації жінок-суддів Надія Стефанів на хеппенінгу розповіла про роль жінки-судді. «Серед головних завдань, які стоять перед суддями ВС, можна виокремити необхідність забезпечення єдиної судової практики щодо розгляду справ, пов’язаних з домашнім насильством, гендерною рівністю та дотриманням прав жінок. Це пов’язано з наявністю гендерних стереотипів, які часто впливають на сприйняття жінки в суспільстві. Роль жінки-судді у суспільстві дуже велика. Коли суддя стоїть в мантії, не завжди одразу зі спини розумієш, це жінка чи чоловік. Але насправді всередині ми різні, і це різноманіття досвідів суддів впливає на легітимність судової влади», — підкреслила Надія Стефанів.
Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко звернула увагу присутніх на зростання важливості питань гендерної рівності та імплементації системних гендерних політик в усіх сферах суспільного та державного життя. Учасники обговорень дійшли висновків, що посилення інституту Урядової уповноваженої з питань гендерної політики, розширення координаційної роботи з іншими управлінськими ланками дасть можливість впроваджувати гендерно чутливі підходи в діяльності влади на практичному рівні.