Міністр юстиції України Павло Петренко обговорив із керівництвом Університету питання відновлення підготовки фахівців для пенітенціарної системи

27-01-2019, 20:20

В межах проведення розширеної колегії Адміністрації кримінально-виконавчої служби України Університет відвідав Міністр юстиції України Павло Петренко. У заході також взяли участь заступник Міністра юстиції Денис Чернишов, начальник Адміністрації Державної кримінально-виконавчої служби України Олександр Крикушенко, перший заступник начальника Адміністрації ДКВС України Володимир Мелюхов, Начальник Головного територіального управління юстиції в Харківській області Тетяна Єгорова-Луценко, ректор Університету Василь Тацій та ін.

Павло Петренко зазначив, що реформа пенітенціарної системи є однією з найпринциповіших у пакеті реформ, ініційованих Мін’юстом. Вона базується на двох ключових засадах Перша з них – забезпечення престижності професії працівника установ ДКВС та підвищення поваги до людей, які працюють в установах виконання покарань. Другою засадою є зміна ставлення до тих громадян, які мали проблеми з законом, і зараз перебувають за гратами.

Ректор Університету Василь Тацій зауважив: «Завдання з реформування пенітенціарної системи, які гостро стоять сьогодні, свідчать про те, що попереду велика наполеглива робота, де ми бачимо й своє місце – місце правової науки, Університету, нашої професії в цілому. Наше завдання – сприяти Міністерству юстиції й керівництву ДКВС у забезпеченні правової системи, об’єднавши для цього досвідчених юристів-практиків і науковців. Університет також зацікавлений в участі у підвищенні кваліфікації та перепідготовці кадрів для органів Державної кримінально-виконавчої системи. У випадку прийняття відповідного рішення Міністром юстиції і керівництвом Адміністрації ДКВС України ми готові відновити діяльність факультету, який існував 12 років і підготував понад 1600 фахівців у цій сфері».

Міністр юстиції Павло Петренко підтримав пропозицію Василя Тація, підкресливши, що Мін’юст розраховує на прихід до служби активних молодих людей.