Між Національним музеєм Голодомору-геноциду та Національним юридичним університетом імені Ярослава Мудрого, Інститутом підготовки юридичних кадрів для СБУ, Національною академією правових наук України підписано меморандум про взаєморозуміння та взаємодію

03-02-2021, 15:56

З метою сприяння консолідації та розвитку української нації, її історичної свідомості та культури, відновлення історичної та соціальної справедливості щодо жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму, 2 лютого в приміщенні Національної академії правових наук України президент академії Олександр Петришин, ректор НЮУ імені Ярослава Мудрого Анатолій Гетьман, т.в.о. начальника ІПЮК для СБУ Юрій Рябуха та генеральний директор Національного музею Голодомору-геноциду Олеся Стасюк підписали відповідні меморандуми.

Документ передбачає, що сторони, у межах своєї компетенції, здійснюють співпрацю з метою реалізації державної політики у сфері відновлення та збереження національної пам’яті Українського народу про Голодомор 1932-1933 років, а також злочини, учинені представниками комуністичного тоталітарного режиму, спрямовані на організацію Голодомору. Основними напрямами співпраці є: сприяння формуванню музейних та бібліотечних фондів з зазначеного питання, проведення наукових досліджень та науково-практичних заходів, здійснення патріотичного виховання курсантів та студентів з метою формування духу протидії та недопущення геноциду нації.

Після підписання меморандумів Генеральний директор Національного музею Голодомору-геноциду Олеся Стасюк зауважила, що за дослідженнями науковців наслідки від геноциду можна відстежити в четвертому та п’ятому поколінні. Це виявляється у фізіологічних змінах, хворобах та зменшенні тривалості життя. Олеся Стасюк висловила надію, що у містах України, окрім пам’ятників Голодомору, з’являтимуться місця пам’яті, на кшталт відновлених місць у Європі. Також вона підкреслила, що допомога правників дала змогу науковцям розглянути проблему геноциду під іншим кутом і дуже вагомим став фаховий аналіз історичних фактів юристами-криміналістами.

На завершення Олеся Стасюк висловила надію на подальшу плідну співпрацю щодо реалізації запланованих заходів.