«Молодість. Любов. Весна» – перший конкурс для студентських обдарувань

16-04-2019, 20:07

16 квітня Літературна студія Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого зібрала на одному творчому майданчику у науковій бібліотеці молодих і небайдужих людей, студентів та співробітників нашого вишу, для яких поезія та проза – це можливість творчого проявлення себе особистісно, а також прекрасна нагода бути почутим у колі однодумців й любителів творчості.

15 митців взяли участь у першому університетському конкурсі авторської поезії та прози «Молодість. Любов. Весна». Захід відбувся за підтримки наукової бібліотеки, а також профспілкових комітетів університету. Комусь із конкурсантів уже доводилося брати участь у конкурсах, а хтось взагалі декламував свої твори вперше. Проте це не завадило учасникам створити неймовірно щиру й емоційну атмосферу в залі.

Поважне журі, до складу якого входили доцент кафедри цивільного процесу, викладач «Студії роздумів» Сертифікатної програми університету «Арт-право», мисткиня Оксана Шутенко, випускники вишу, молоді письменники Альона Руденко (журналіст телеканалу «Оріон»), Роман Глєбов (IT-спеціаліст), тепло приймали всіх конкурсантів і оцінювали їх за такими критеріями: художній рівень (техніка та образність твору); оригінальність;грамотність; художня вартість твору (зміст, глибина у висвітленні теми; відповідність змісту й форми; стилістика).

Аліна Чернуха, модератор заходу, член Національної спілки письменників України наголосила, що конкурс є реалізованою ініціативою небайдужих активних людей, які впевнені, що творчим людям університету є чим поділитися, є що сказати своїм мистецьким словом і, безумовно, є чим запам’ятатися, бо всі представлені твори мають свою неповторну художню цінність.

Учасники конкурсу мали нагоду презентувати твори у двох номінаціях: «Поезія» та «Проза». Дехто із молодих авторів декламував твори з напрацьованою подачею, проте особливе розуміння й підтримку у глядачів та журі знаходили ті, хто дуже хвилювався.

Аліна Пономаренко, студентка ІІ курсу факультету адвокатури запам’яталася душевним твором «Тримай мене поруч». Аліна Пенська, студентка ІІІ курсу Інституту прокуратури та кримінальної юстиції представила чудову історію про чоловіка, у якого зненацька з’явилися крила.

Ірина Мовчан, студентка І курсу магістратури міжнародно-правового факультету розлилася віршем «Русалочка», який доторкнувся до душі кожного присутнього. Ліричний Олег Ломакін, курсант ІІ курсу військово-юридичного факультету подарував прекрасну поезію «Духмяна ніч». Євген Борох, студент ІІ курсу факультету адвокатури представив аудиторії казку «Про Червону Шапочку й життя у лісі».

Дуже приємно, що у конкурсі взяли участь й випускники університету Ліра Воропаєва та Дмитро Іванців.

Тож за рішенням журі переможцями у номінації «Поезія» стали:

І – Ірина Мовчан, студентка V курсу міжнародно-правового факультету.

ІІ – Аліна Пономаренко, студентка ІІ курсу факультету адвокатури.

ІІІ – Олег Ломакін, курсант ІІ курсу військово-юридичного факультету.

Місця у номінації «Проза» розподілилися таким чином:

І місце поділили між собою Оксана Шутенко, доцент кафедри цивільного процесу і Анастасія Слава, студентка ІІІ курсу Інституту прокуратури та кримінальної юстиції.

ІІ – Олександра Чубенко, студентка І курсу факультету адвокатури.

ІІІ – Аліна Пенська, студентка ІІІ курсу Інституту прокуратури та кримінальної юстиції. Крім того, Аліна отримала приз глядацьких симпатій і книгу Ліни Костенко у подарунок.

Всі переможці отримають премії, які люб’язно надає профспілковий комітет університету.

Конкурс ще раз довів, що молоді люди пишуть, а в України є своє літературне майбутнє, і чому б йому не початися звідси?

Офіційні сторінки Університету  в соціальних мережах:

Фейсбук – www.facebook.com/nlu.official/

Телеграм – t.me/NLU1804official

Інстаграм – www.instagram.com/nlu_official/