Консультантами Юридичної клініки Університету в рамках Всеукраїнського тижня права, присвяченого Дню юриста, проведено цикл правоосвітніх заходів (в коледжах, технікумах, школах та виправних колоніях міста Харкова), а також прийом громадян у Харківській державній науковій бібліотеці імені В.Г.Короленка

20-10-2014, 10:35

З 29 вересня по 3 жовтня 2014 року консультанти Юридичної клініки провели лекції у навчальних закладах міста Харкова: комп’ютерно-технологічному коледжі НТУ ХПІ, машинобудівному коледжі, автомобільно-дорожньому технікумі, автотранспортному технікумі. Для всіх навчальних закладів були прочитані лекції, об’єднанні загальною тематикою «Подолання корупції в судових органах», спрямовані на подолання правового нігілізму серед молоді та підвищення їхньої правової культури. Під час лекційних зустрічей розглянуто низку питань щодо організації судової влади в Україні, проаналізовано стан корупції, причини її виникнення, а в підсумку – запропоновано та обговорено разом з аудиторією шляхи подолання та вироблення конкретних механізмів запобігання корупції в органах судової влади. Лекції супроводжувались яскравими прикладами з практики сьогодення, котру безупинно надають високопосадовці та судді.

7 жовтня 2014 року консультанти Юридичної клініки в черговий раз провели прийом громадян у Харківській державній науковій бібліотеці імені В.Г.Короленка та надали вісім консультацій правового характеру працівникам та читачам бібліотеки з трудового, цивільного та сімейного права.

9 та 10 жовтня 2014 року консультантами Юридичної клініки організовані та проведені лекції для осіб, котрі перебувають у місцях позбавлення волі відповідно у Диканівській виправній колонії №12 та Харківській виправній колонії №43 на тему: «Вибори до парламенту в Україні. Загальна характеристика та особливості їх проведення в установах відбування покарань»,спрямовані на забезпечення обізнаності осіб, котрі відбувають покарання, щодо їхніх прав у виборчому процесі, протягом яких були висвітлені питання, пов’язані з поняттям виборів, процедурою їх проведення, правами та обов’язками виборців, виборчими правами та обов’язками осіб, що відбувають покарання, роз’ясненням різних видів виборчих систем.

Також у Харківській виправній колонії №43 була  прочитана лекція на тему «Соціальна адаптація осіб, які відбули покарання у місцях позбавлення волі». Приємно здивував той факт, що після прочитаних лекцій лекторам було поставлено чимало запитань правового характеру як з боку осіб, що відбувають покарання, так і представниками адміністрації.

Із 14 по 17 жовтня 2014 року консультантами Юридичної клініки було прочитано 7 правоосвітніх лекцій у старших класах загальноосвітніх шкіл міста Харкова, а саме: № 16, 37, 80, 104, присвячені відповідальності неповнолітніх, персональним даним у соціальних мережах, правовим аспектам праці неповнолітніх у період літніх канікул. Теми обиралися спеціально для дітей. Щоб зацікавити маленьких слухачів, було використано мультимедійний супровід, а також презентаційний матеріал. Усі теми зацікавили аудиторію і до них проявлено неабиякий інтерес серед дітей, чим викликали велику кількість питань.

Студенти технікумів та коледжів, школярі, засуджені активно брали участь в обговоренні та ставили запитання консультантам Юридичної клініки. З огляду на це, зроблено висновок, що мета, досягнута у повній мірі − правоосвітні заходи пройшли з користю не лише для аудиторії та слухачів, але й для колективу Юридичної клініки.