Команда Університету (Євген Борох, Сергій Пазій, Олександр Ромашко) посіла третє місце на VІІ Всеукраїнському студентському турнірі з історії

16-11-2018, 10:26

Захід відбувся у Київському  університету імені Б.Грінченка. У змаганнях взяли участь 44 команди із різних закладів вищої освіти України. Учасники були поділені за фаховим спрямуванням на дві групи – «Істориків» та «Любителів історії». Ідея турніру –  аргументовано розглянути дискусійне питання у формі окремих виступів-ролей «Доповідача», «Опонента» та «Рецензента».

Команда Університету у складі студентів ІІ курсу факультету  адвокатури  С.Пазія (капітан) та Є Бороха, О.Ромашка (Інститут прокуратури та кримінальної юстиції,  І курс) виступала у групі «Любителів історії» під керівництвом кандидата юридичних наук  О.Середи.

В інтелектуальному змаганні команда зустрілася з сильними суперниками: І раунд – Донецький юридичний інститут МВС України, Луганський державний університет внутрішніх справ ім. Е.І.Дідоренко та юридичний коледж НУ «Одеська юридична академія»; ІІ-ІІІ раунди – Херсонська морська академія, Донецький національний університет  та Військовий інститут.

Наші студенти проявили високу ерудицію та ораторське мистецтво, вразили склад журі та інших учасників чіткістю правової аргументації. Показовими були виступи команди з питань історико-правового характеру, а саме Вестфальського миру 1648 р., політичних режимів в Туреччині (від Ататюрка до Едрогана), устрою та режиму СРСР. Окремо журі відзначило, найкраще розкриття командою Університету питання «Річ Посполита у другій половині ХVIII ст.: спроба модернізації державного устрою чи об’єкт політичних маніпуляцій» (у ролі «Доповідача»), а також « Антична спадщина Європи: історична закономірність чи збіг обставин» (у ролі «Опонента»).

Після яскравих та дуже емоційних виступів команда Університету отримала звання – «Справжні юристи!».

Відбірковий тур та підготовка до турніру здійснювалася в рамках роботи Дискусійного клубу з історії права та наукового гуртка кафедри історії держави і права України та зарубіжних країн за участі завідувача кафедри В.Д Гончаренка, керівника і куратора клубу О.В Середи, керівника наукового гуртка  Д.А.Шигаля., а також Ю.М.Походзіла,  Р.А.Казак, С.Л.Гоцуляк.