Команда Університету стала півфіналістом Національного раунду світових змагань з судових дебатів з міжнародного права Philip C. Jessup International Law Moot Court Competition

19-02-2018, 13:34

9-11 лютого у Касаційному господарському суді у складі Верховного Суду та Міжнародному комерційному арбітражному суді при Торгово-промисловій палаті України відбулися Національні раунди найпрестижніших світових змагань з судових дебатів з міжнародного права Philip C. Jessup International Law Moot Court Competition.

Учасниками міжнародних змагань стали 600 команд з більш ніж 100 країн світу. В українських національних раундах, які 8-й рік поспіль організовує Marchenko Danevych, взяли участь 10 команд з різних куточків України. Цьогорічна справа стосується дійсності рішень міждержавних арбітражних судів, захоплення підводного безпілотнику в територіальному морі, зобов’язань держав з ядерного роззброєння та ведення війни на морі.

Jessup Ukraine 2018, як партнери та спонсори, підтримували Міністерство юстиції України, USAID та провідні юридичні фірми AVELLUM, Baker McKenzie, CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang, Єправо та Kinstellar.

Університет представляли: Олександр Кущ, Єлизавета Кашина (міжнародно-правовий факультет, 4 курс), Юрій Біденко (міжнародно-правовий факультет, 3 курс), Дмитро та Олексій Ізотови (факультет публічного права та адміністрування, 4 курс). Тренери команди – випускники Університету: Микола Юрлов (юрист Marchenko Danevych) та Марія Деречина (юрист Aequo), радниками виступили Євген Боярський (к.ю.н., Geneva LL.M. in International Dispute Settlement (MIDS) та Михайло Солдатенко (Pepperdine Law School)).

Команда Університету стала півфіналістом, здобувши 3 місце в загальному командному рейтингу та 2 місце в рейтингу меморандумів (письмових робіт). Наші студенти отримали командну нагороду «Spirit of Jessup», а член команди Олександр Кущ  – однойменну індивідуальну нагороду.

Нагорода була започаткована в 1996 році на міжнародних раундах і цього року вперше вручалась в Україні окремому учаснику та команді, які найкраще ілюструють дух побратимства Джессапу, академічну досконалість, конкурентоздатність. Переможців обирають учасники змагань, тому вона символізує визнання суперників та найвищі стандарти професійної поведінки.

Невід’ємною частиною успіху команди є наукові керівники гуртка з міжнародного права Оксана Сенаторова та Тетяна Комарова. Неоціненну допомогу надав ректорат Університету, створивши найкращі умови для підготовки студентів.

Команда висловлює вдячність усім, хто був причетний до підготовки збірної Університету.