Команда Університету представлятиме Україну на судових дебатах з міжнародного публічного права імені Філіпа Джессапа (м. Вашингтон, США)

11-03-2020, 18:12

Команда Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого представлятиме Україну на конкурсі з міжнародного публічного права імені Філіпа Джессапа (Philip C. Jessup International Law Moot Court Competition), що відбудуться у Вашингтоні.

 На національних раундах, що відбувалися з 28 лютого по 1 березня у Вищому Антикорупційному Суді, команда університету, учасниками якої були студентки  4-го курсу Анна Некрасова (Інститут прокуратури та кримінальної юстиції) Анастасія Мочульська, Валерія Якімова та Неллі Кічігіна (міжнародно-правовий факультет), посіла друге місце та вперше здобула нагороду за найкращий меморандум. Окрім цього, Неллі Кічігіна стала найкращим спікером конкурсу.  

До участі в змаганнях команду підготували випускники Університету Дмитро Саранчук (переможець українських раундів Джессапу 2016 року) та Юрій Беденко, активно допомагали учасники команд минулих років Дмитро та Олексій Ізотови, Олександр Кущ та Микита Антонов.

Конкурс імені Філіпа Джессапа є найстарішими (понад 60 років) та найпрестижнішими англомовними змаганнями серед студентів-правників зі всього світу, які проходять у формі судових дебатів перед Міжнародним судом ООН. Щороку автори кейсу (справи) підіймають найактуальніші та ще не врегульовані питання міжнародного права, наприклад, використання повністю автономної зброї, яка керується штучним інтелектом. Тисячі студентів зі всього світу протягом 9 місяців підготовки вивчають фабулу справи, аналізують тисячі сторінок літератури, пишуть правову аргументацію позиції обох сторін та, врешті-решт, захищають інтереси країн перед суддями.