Команда Університету посіла друге місце на Національних раундах Конкурсу імені Філіпа Джессапа

19-02-2021, 10:25

14 лютого команда Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого другий рік поспіль увійшла до фіналу та посіла друге місце на Національних раундах одного з найпрестижніших мут-кортів у сфері міжнародного права – Конкурсі імені Філіпа Джессапа (Philip C. Jessup International Law Moot Court Competition).
На національних раундах, що відбувалися з 13 по 14 лютого, команда Університету увійшла до півфіналу з максимальною кількістю перемог, а потім успішно потрапила до фіналу змагань.
Цього року команда Унівреситету складається з Анастасії Карнаух (4 курс, міжнародно-правовий факультет), Артема Толмачова (6 курс, факультет Адвокатури) та Олени Стогній (4 курс, міжнародно-правовий факультет). Окрім цього, Олена уперше в історії українського Джессапу отримала нагороду «Rising Star». Вона також виступала агенткою під час усіх попередніх раундів, півфіналів та фіналу.
До участі команду готували досвідчені тренери та випускники Університету Дмитро Саранчук (Юрист, “Нафтогаз України”) та Юрій Беденко.

Цієї весни команда Університету продовжить змагання в глобальних онлайн-раундах, що розпочнуться у середині березня.
Конкурс імені Філіпа Джессапа є найстарішими (понад 60 років) та найпрестижнішими англомовними змаганнями серед студентів-правників зі всього світу, які проходять у формі судових дебатів перед Міжнародним судом ООН. Щороку автори кейсу (справи) підіймають найактуальніші та ще не врегульовані питання міжнародного права, наприклад, використання повністю автономної зброї, яка керується штучним інтелектом. Тисячі студентів зі всього світу протягом 9 місяців підготовки вивчають фабулу справи, аналізують тисячі сторінок літератури, пишуть правову аргументацію позиції обох сторін та, врешті-решт, захищають інтереси країн перед суддями.