Команда Університету вперше взяла участь у міжнародних раундах судових дебатів з міжнародного публічного права імені Філіпа Джессапа (м. Вашингтон, США)

15-04-2016, 16:00

Кубок Джессапа є найстарішим (з 1959 року) та найпрестижнішим світовим змаганням для студентів-правників. Кожного року тисячі представників з понад 550 юридичних шкіл  більш ніж з 80 країн досліджують актуальні проблеми сучасного міжнародного права, складають письмові меморандуми за позивача та відповідача від імені вигаданих країн − учасниць спору та виступають перед імітованим Міжнародним Судом ООН.

На міжнародні раунди потрапляють переможці національних відбіркових раундів. У цьому році вперше за історію проведення змагань в Україні (з 1995 року) національним чемпіоном стала команда Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

Міжнародні раунди судових дебатів з міжнародного публічного права імені Філіпа Джессапа відбулися 27 березня – 2 квітня в м. Вашингтон (США). У них взяли участь 132 команди з 86 країн світу.

Україну представляла команда Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. До її складу увійшли студенти Михайло Солдатенко, Роман Гришин-Грищук, Марія Деречина (Інститут підготовки кадрів для органів юстиції, 4 курс), Дмитро Саранчук (міжнародно-правовий факультет, 5 курс) та викладач Інституту юридичних кадрів для СБ України Микола Юрлов. Тренер − юрист МЮГ AstapovLawyers Євген Боярський.

Змагання складалися з усних та письмових раундів. Представники НЮУ імені Ярослава Мудрого впевнено перемогли команди Міжнародного Вестмінстерського університету (м.Ташкент, Узбекистан) з рахунком 9:0 та Будапештського університету імені Лоранда Етвеша (Угорщина) − 8,5:0,5. В усному раунді наші студенти перемогли команду з Кінгс-коледжу (м.Лондон, Велика Британія), але за сумою усних та письмових раундів (4:5) поступилися команді з Вільного Університету (м.Тбілісі, Грузія). У підсумку команда Університету посіла загальне 57 місце зі 132, а Михайло Солдатенко − 58 місце в індивідуальному заліку з понад 400 ораторів.

Участь у змаганнях відбулася завдяки підтримці ректорату Університету, кафедри міжнародного права, Інституту підготовки юридичних кадрів для СБ України, доцента кафедри конституційного права В.В.Речицького та спонсорів – найкрупнішої інвестиційної компанії України Dragon Capital (http://www.dragon-capital.com/ru.html), провідних юридичних фірм – МЮГ AstapovLawyers (http://ua.astapovlawyers.com), Avellum (http://avellum.com/ua), Baker&McKenzie (http://www.bakermckenzie.com/Ukraine/), ePravo (http://epravo.ua), а також Посольства США в Україні (http://ukrainian.ukraine.usembassy.gov) та адвоката Асоціації Адвокатів Масачусетса Michelle Keith (http://facebook.com/michelle.keith1).