Колективом Інституту підготовки юридичних кадрів для СБ України проведено заходи на вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні

26-11-2019, 08:47

В четверту суботу листопада, коли традиційно вшановується пам’ять жертв одного з найбільш жахливих злочинів в історії людства – Голодомору 1932-1933 років в Україні, штучних голодів 1921-1922, 1946-1947 років, в Інституті підготовки юридичних кадрів для Служби безпеки України Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого проведено низку заходів.

“Голодомор – помста за свободу” – під такою назвою наукова бібліотека та кафедра історії держави і права України і зарубіжних країн університету провели урок пам’яті для першокурсників інституту.

Захід відкрила директорка бібліотеки Надія Пасмор, яка виступила з промовою про надзвичайно важливе значення вшанування пам’яті жертв Голодомору в Україні. Асистент кафедри історії держави і права України і зарубіжних країн Ніна Стеценко акцентувала увагу присутніх на головних аспектах цієї трагедії українського народу.

Молоде покоління військовослужбовців Інституту підготовки юридичних кадрів для СБУ ознайомилося з документальними та художніми матеріалами історично-документальної виставці “Голодомор 1932-1933 рр.: причини, механізми, наслідки” та слайд-оглядом “Забуттю не підлягає”, які доводять безпрецедентність злочинів радянської тоталітарної системи проти українського народу та роль Служби безпеки України у встановленні історичної правди про Голодомор як геноцид української нації.

23 листопада особовий склад інституту долучився до Всеукраїнської акції «Запали свічку». Композиція із запалених свічок, яка була викладена біля інституту, символізує мільйони заморених голодом українців. На знак жалоби за загиблими під час голодоморів українцями, було оголошено хвилину мовчання.

Одночасно з цим курсанти інституту вшанували пам’ять мільйонів українців біля Меморіального комплексу жертвам Голодомору покладанням квітів та запалюванням символічних лампад.