Знавці податкового права дискутували щодо підходів до вирішення спірних питань і  подальшого  вдосконалення норм податкового законодавства

25-09-2020, 16:04

У третій день роботи IV Харківського міжнародного юридичного форуму відбулася панельна дискусія «Захист прав та інтересів платника податків».

Із вітальним словом виступив проректор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Юрій Барабаш, який  від імені оргкомітету форуму подякував постійним партнерам заходу – Управлінню інноваційного розвитку та іміджевих проєктів міськради та адвокатському об’єднанню «Шкребець і партнери»   та підкреслив значущість проблем, що обговорюватиметься на панелі і важливість вироблених рекомендацій і пропозицій.   

Модератор –  завідувач кафедри фінансового права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого  Микола Кучерявенко зазначив: «Загальне спрямування цьогорічного форуму – захист прав і інтересів особи, її правове  забезпечення. Обговорення  окресленої проблеми буде неповним без розгляду відносин оподаткування, тому що людина стикається з цим у різних формах, якщо не  щоденно, то дуже часто. Віднайденою балансу  між усіма учасниками податкових відносин (платниками податків, контролюючими органами, суддями, адвокатами, науковцями) буде присвячена дискусія».

Учасники  заходу проаналізували: прикладні питання застосування як національного,  так і зарубіжного податкового законодавства; останні зміни податкового законодавства,  їх вплив на процедури адміністрування податків та зборів, на процедури виконання податкового обов’язку. Також були розглянуті окремі аспекти судової практики, її вплив на побудову ефективної моделі захисту прав та інтересів платника податків, формування судових доктрин, загальні підходи до балансування прав та інтересів держави, а також прав та інтересів платника податків.  

Спікерами дискусії виступили: суддя касаційного адміністративного суду у складі Верховного суду Раїса Ханова,  керівник податкової практики адвокатського об’єднання «Шкребець і партнери» Юрій Артюх, співголова секції податкового права Ради адвокатів Харківської області Катерина Павлуненко,  асистент кафедри фінансового права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, голова Науково-консультативної ради ГУ ДФС у Харківській області Євген Смичок,  доцент кафедри фінансового права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Артем Котенко та професорка кафедри фінансового права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Ольга Дмитрик.