За участь у розслідуванні подій Голодомору науковці Університету отримали відзнаку РНБО

03-12-2020, 14:41

Розпорядженням Секретаря РНБО України від 25 листопада 2020 року №97/2020-к за особистий внесок у справу гарантування національної безпеки і оборони України та професіоналізм медаллю «Відзнака РНБО» ІІІ ступеня нагороджено проректора з наукової роботи Університету Анатолія Гетьмана та завідувача кафедри криміналістики Валерія Шепітька.

Нагороди передав генерал-лейтенант запасу СБУ Микола Герасименко. На зустрічі з членами ректорату, керівництвом Інституту підготовки юридичних кадрів для СБУ та науковцями Університету він повідомив, що впродовж 2019-2020 років за дорученням Президента України Службою безпеки України проводилося розслідування щодо встановлення виконавців злочину геноциду українців у 1932-1933 роках, вчиненого комуністичним режимом. Слідчій комісії вдалося розшукати раніше не вивчені документи й отримати доступ до іноземних архівів і досліджень, які дали змогу пролити світло на ці трагічні для Українського народу події. До розслідування було залучено низку провідних науковців авторитетних наукових установ та вишів України, у тому числі Національної академії правових наук України та Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, які взяли активну участь у проведенні комплексу наукових досліджень й експертиз, що позитивно вплинуло на хід розслідування провадження та проведення державою гуманітарної політики. Микола Герасименко також подарував Університету, Інституту підготовки юридичних кадрів для СБУ та НАПрНУ унікальну літературу, присвячену темі Голодомору.

В.о. ректора Університету Василь Тацій зазначив, що ґрунтовне розслідування Голодоморів 1912-1923, 1932 -1933 та 1946-1947 років має виключне значення не з точки зору покарання винних, а в сенсі об’єктивної оцінки подій. «Кожен, хто приходить на високі керівні посади, має усвідомлювати, що порушення Конституції може завести у кут, із якого вже не вибратися, і що за свою діяльність вони нестимуть відповідальність перед суспільством», – додав Василь Якович.