Завершився ІІ Харківський міжнародний юридичний форум. Події заключного дня

01-10-2018, 12:07

Відбулася дискусійна панель «Право і безпека у контексті європейської та євроатлантичної інтеграції». Вона об’єднала досвідчених політиків, урядовців, представників міжнародних та громадських організацій, юридичного бізнес-середовища, наукової спільноти України та зарубіжних країн. Предметом обговорення стали найбільш актуальні питання міжнародної і національної безпеки, місця НАТО у сучасній системі міжнародної безпеки, євроатлантичній стратегії України, здобуткам та ключовим викликам правового виміру європейської інтеграції, пов’язаних із торгівлею та стійким розвитком, особливостями дії режиму поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі між Україною та ЄС, імплементації Угоди про асоціацію. Захід відбувся за фінансової підтримки  Представництва Фонду Конрада Аденауера у м. Харків. Спікерами виступили голова Політичної секції Представництва ЄС в Україні Фабіо Делла П’яцца, генеральний директор Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату Кабінету Міністрів України Ольга Стефанішина, голова Експертної групи взаємодії з НАТО Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Олексій Генчев, голова експертної групи взаємодії з ЄС Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Поліна Казакевич, зовнішній консультант Секретаріату Антикорупційної мережі для Східної Європи та Центральної Азії Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) Андрій Кухарук, експерти проектів ЄС «Association4U» та «Підтримка агропродовольчої політики України», суддя Конституційного суду України Віктор Городовенко, директор Інституту співробітництва з країнами Центральної та Східної Європи у сфері публічних реформ Берлінської школи економіки і права (Німеччина) Остен Баллер, представники Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, вітчизняні та зарубіжні науковці та студенти.

Програма форуму для бізнесу завершилася тренінгом «Агробізнес 2018: юридичні засоби для вирішення актуальних питань», організованим адвокатською фірмою «ALEXANDROV&PARTNERS». Серед питань, висвітлених тренерами, сучасний стан та тенденції розвитку ринку землі в Україні, основні аспекти роботи аграрних компаній – земельні відносини та захист аграрного бізнесу від рейдерських атак, земельні спори, антирейдерство та робота із земельним банком, шляхи залучення іноземних інвестицій в український агробізнес.

Надзвичайно зацікавив студентів дводенний цикл відкритих лекцій практикуючого адвоката Фабіана Тайхманна (Швейцарія) «Боротьба з відмиванням грошей та фінансуванням тероризму: сучасні проблеми та міжнародна практика».

Від іноземного спікера вони дізналися, наскільки сьогодні реально для інтелектуальних злочинців обійти існуючі механізми запобігання відмиванню грошей та протидії фінансуванню тероризму, про ефективні методи відмивання коштів та фінансування тероризму, методики оцінки обсягу відмитих грошей у певних географічних зонах та шляхи вдосконалення механізмів боротьби із цим явищем.