До Університету завітав Надзвичайний та Повноважний Посол Азербайджанської Республіки в Україні Азер Худієв

21-02-2019, 13:45

 У межах візиту дипломат провів ділову зустріч із керівництвом Університету, на якій також були присутні начальник спеціального відділу розслідувань Військової прокуратури Азербайджанської Республіки Еміль Тагієв, другий секретар посольства Самір Аллахвердієв, та ін. Учасники обговорили можливості наукової та освітньої співпраці з азербайджанськими вишами. Пан Посол наголосив на високому авторитеті нашого Університету в Азербайджанській Республіці, показником чого є кар’єрні успіхи наших випускників, які обіймають відповідальні посади в органах судової влади та правопорядку.

Цього ж дня за ініціативи Посольства Азербайджанської Республіки було проведено науковий семінар «Захист мирного населення у збройних конфліктах».

Відкриваючи захід, проректор з навчальної роботи Юрій Барабаш висловив думку, що український і азербайджанський народи окрім багаторічної дружби об’єднує, на жаль, спільне лихо – воєнні конфлікти. «Стійкість, яку проявляють ці два братські народи, вселяє віру в те, що на них чекає велике майбутнє», – додав він.

Надзвичайний та Повноважний Посол Азербайджанської Республіки в Україні Азер Худієв у своїй доповіді зазначив: «Проблема сепаратизму, із якою сьогодні зіткнулася Україна, прийшла до Азербайджану іще в 90-і роки – на початку незалежності. Але навіть за 27 років ми не змогли її подолати». Пан Посол розповів про найкривавішу сторінку Карабахського конфлікту – Ходжалінську трагедію, роковини якої припадають саме на кінець лютого. Тоді у результаті жорстокого нападу вірменських військ загинули 613 мешканців стародавнього міста Ходжали, серед яких було 106 жінок, 63 дитини та 70 осіб похилого віку.

Старший радник юстиції, начальник спеціального відділу розслідувань Військової прокуратури Азербайджанської республіки Еміль Тагієв ознайомив присутніх із історією Карабахського конфлікту та зупинився на його стані розслідування злочинів, вчинених під час конфікту.

Із доповідями про особливості здійснення кримінально-процесуальної діяльності на територіях проведення АТО та ООС, а також механізмі забезпечення реалізації норм міжнародного гуманітарного права під час збройних конфліктів виступили асистент кафедри кримінального процесу Університету к.ю.н. Оксана Лазукова та курсант другого курсу магістратури військово-юридичного факультету Микола Ахметханов. Учасники наукового семінару змогли поставити спікерам актуальні запитання та обмінятись думками з приводу теми дискусії.