До Дня української писемності та мови кафедра культурології та наукова бібліотека Університету провели низку заходів

13-11-2018, 16:53
Із вітальним словом до присутніх звернувся завідувач кафедри культурології В.О. Лозовой.
До урочистої події долучилися студенти Інституту підготовки кадрів для органів юстиції України, факультету адвокатури та курсанти Інституту підготовки юридичних кадрів для СБ України, аби підтвердити любов до рідного слова, продемонструвати знання з української мови та вибороти право на участь в І етапі (університетському) ІХ Міжнародному мовно-літературному конкурсі імені Тараса Шевченка та ХІХ Міжнародному конкурсі з української мови імені Петра Яцика.
Організатори та координатори конкурсу доценти кафедри культурології В.М. Пивоваров і О.А. Шумейко.
Працівники наукової бібліотеки презентували цікаву книжкову виставку, присвячену українській писемності та тернистому шляху розвитку української мови.
12 листопада з ініціативи бібліотеки та кафедри культурології відбувся мовний брейн-ринг, у якому взяли участь студенти Інституту прокуратури та кримінальної юстиції, Інституту підготовки кадрів для органів юстиції України, Інституту підготовки кадрів для юридичних кадрів СБ України та студенти факультету адвокатури. Ведучим брейн-рингу виступив доц. В.М. Пивоваров.
Мовний марафон об’єднав усіх залюблених в українську мову, істинних шанувальників і знавців рідного слова, для кого мова є не просто засобом спілкування, а «найбiльшим i найдорожчим добром», невичерпною, багатою, «живою схованкою людського духу, його багатою скарбницею».
Брейн-ринг перетворився на справжнє свято ерудитів. Змагалися команди «Діти Мудрого», «Захисники», «Суд присяжних», «Удар юстиції», що цілком відповідало і фаховому спрямуванню, і меті конкурсу.
Конкурс передбачав виявлення обізнаності у царині історії мови, письменства, культури усного та писемного мовлення тощо.
Інтересним украпленням у мовне свято стала презентація унікального видання Пересопницьке Євангеліє. Співробітники бібліотеки розповіли про історію створення рукописної книги, що стала найдорожчою духовною святинею українського народу, переклади, художнє оформлення.
У виконанні студентів Інституту юстиції та факультету адвокатури прозвучали поетичні ряди творів Тараса Шевченка. Усі присутні мали приємну нагоду насолодитися художньою майстерністю читців-декламаторів.
Журі – доценти кафедри культурології: Л.М. Сідак, О.А. Лисенко, М.Б. Ценко – визначило переможця цікавого та захопливого мовного дійства. Солодкий приз, який щедротно надав профком студентів Університету, виборола команда «Діти Мудрого» – студенти Інституту прокуратури та кримінальної юстиції.