До Дня пам’яті та примирення і 74-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні в Університеті відбулися урочисті заходи

08-05-2019, 15:00

За традицією на міському цвинтарі № 2 члени ректорату, викладачі та співробітники Університету поклали квіти до могил ветеранів війни − видатних вчених, чиї імена закарбовані в історії Університету й у пам’яті колег і учнів, – професорів В.В. Сташиса, В.П. Маслова, М.В.Цвіка, Р.С.Павловського та ін.

Звернувшись до присутніх, ректор Університету В.Я.Тацій зазначив: «День Пам’яті і примирення є нагодою згадати тих, хто закладав підвалини сьогоднішнього процвітання Університету – зміцнював його авторитет як закладу освіти, власною працею розвивав матеріально-технічну базу, формував наукові школи…»

Урочистості продовжила зустріч ветеранів, членів ректорату, керівників інститутів і факультетів, співробітників і студентів біля пам’ятника викладачам, працівникам та студентам Університету, які загинули у Другій світовій війні. Ректор В.Я.Тацій щиро подякував тим, хто ціною життя захистив Батьківщину від ворога. Він привітав ветеранів Університету, підкресливши їхню мужність і героїзм, проявлені в роки війни і в складний повоєнний період. Василь Якович також звернувся до сьогоднішніх студентів і закликав зберігати та примножувати спадок минулих поколінь, розбудовуючи незалежну й процвітаючу державу.

Напередодні пам’ятних днів відбувся музично-поетичний вечір «Слово єднає, на мир надихає», організований кафедрою культурології, а також науковою бібліотекою університету.

Першим перед учасниками вечора виступив завідувач кафедри культурології В.О.Лозовой, який зазначив, що поезія в роки війни мала величезне значення в житті людей та зміцнювала віру в щасливе майбутнє.

Доцент кафедри культурології В.М.Пивоваров, ведучий музично-поетичного вечора, пригадав неминучі факти тієї події.

Із поезією “Війна” виступила курсантка Інституту підготовки юридичних кадрів для Служби безпеки України Юлія Бугай. Єлизавета Баран, студентка  Слідчо-криміналістичного інституту, виконала чуттєвий вірш Ліни Костенко “Мій перший вірш написаний в окопі”.

Курсанти військово-юридичного факультету Олег Ломакін, Ірина Калабська й Олексадр Косенко подарували присутнім авторські поезії, а Даніель Павлуша і Микола Комаревич виконали пісні під гітару.

Ігор Золочевський, співробітник бібліотеки, своїм віршем закликав усіх присутніх берегти ветеранів і ніколи не забувати їхній подвиг в ім’я миру.

В душі кожного на музично-поетичному вечорі спалахнуло полум’я Пам’яті. І нагадало, хто ми, чиї діти, чиї онуки. Нагадало про дідів і прадідів, які грудьми стали проти шквалу війни, щоб відстояти землю, на якій народились і виросли…