До Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС в Інституті підготовки юридичних кадрів для СБ України проведено низку заходів

14-12-2020, 13:01

Відповідно до Указу Президента України, починаючи з 2006 року, 14 грудня в Україні відзначають День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Саме цього дня вся країна вклоняється мужності та самовідданості ліквідаторів. Незважаючи на відсутність обладнання, інструкцій та досвіду вони робили все, що від них залежало і віддали своє здоров’я та життя заради життів мільйонів інших громадян.  

Напередодні цієї дати курсанти Інституту переглянули відеоматеріли зі спогадами ліквідаторів аварії на ЧАЕС, провели години спілкування «Збережемо пам’ять про подвиг», а також в режимі онлайн ознайомилися з архівними документами, фотографіями, друкованими виданнями того часу, історичними реліквіями із Чорнобильської зони відчуження та іншими унікальними експонатами на National Chernobyl Museum та Chernobyl App.  Курсанти створили ілюстрації «Гіркі сльози цвіту», в яких відобразили своє бачення подій Чорнобильської трагедії, героїзму та мужності ліквідаторів. Також представники постійного складу інституту поклали квіти до пам’ятника жертвам аварії на ЧАЕС та вшанували пам’ять загиблих ліквідаторів хвилиною мовчання. 

Пам’ять про героїв-чорнобильців назавжди залишиться у наших серцях. Їхній подвиг є прикладом життєвої мудрості та громадянської позиції для нащадків.