До Всеукраїнського тижня права Рада молодих вчених та Студентське наукове товариство Університету провели правопросвітні заходи в харківських школах

13-12-2019, 13:45

З нагоди прийняття Загальної декларації прав людини та проведення Всеукраїнського тижня права у 2019 році з 9 по 13 грудня члени Ради молодих вчених та Студентського наукового товариства Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого провели правопросвітні та профорієнтаційні заходи у школах м. Харкова.

Асистентами кафедри конституційного права України Павлом Романюком та Богданом Мохончуком було організовано лекцію-бесіду на тему «Я громадянин України – європейської держави». Захід, у якому взяли участь близько 200 учнів старших класів, відбувся на базі Харківської гімназії № 152. Викладачі обговорили з учнями окремі питання інтеграції України до Європейського союзу, принципів громадянства, набуття та припинення громадянства України, а також під час лекції розкрили зміст ключових цивілізаційних цінностей – “верховенства права”, “демократії” та “прав людини”.

Асистентка кафедри теорії та філософії права Крістіна Трихліб прочитала учням Харківської гімназії № 47 лекцію на тему «Загальна декларація прав людини та Декларація прав дитини: основні положення та стандарти», висвітливши найважливіші питання захисту прав дитини, фундаментальні міжнародні стандарти в цій сфері.

Асистенткою кафедри кримінології та кримінально-виконавчого права Катериною Кулик була прочитана лекція на тему «Відповідальність неповнолітніх» для учнів Харківської гімназії № 47. Вона розповіла про особливості кримінальної відповідальності осіб, які не досягли повноліття, та відповіла на питання учнів.

Окрім цього, учні шкіл були ознайомлені з перевагами та перспективами юридичної професії, умовами вступу і особливостями навчання у Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого.