Директор Національного антикорупційного бюро України А.С.Ситник зустрівся зі студентами та викладачами Університету

04-10-2017, 15:31

Звертаючись до присутніх, Артем Сергійович сказав, що йому приємно перебувати в стінах рідного вишу, оскільки він –  випускник  Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, і додав: «Студенти – моя улюблена аудиторія, бо за ними майбутнє країни».  

За словами Ситника, дізнавшись про перемогу на конкурсі на керівника НАБУ, він  «аж до Указу Президента Україні не вірив, що конкурс може виграти проста людина, без зв’язків». Отже, на нього  була покладена організація роботи цього органу, головним завданням якого є  боротьба з корупцією.

Директор НАБУ  поінформував студентів про те, з яких етапів складається конкурсний відбір на посади детективів. «Детектив – поєднання слідчого і оперативного співробітника. Складність була в тому, що жоден виш в Україні не готував таких спеціалістів».  Кандидати проходили найжорстокіший конкурс, що складався з п’яти етапів. Із 25000  претендентів відібрано 650 кращих. «Зайвий раз ми переконалися, що швидше адаптуються до нових умов молоді люди,  але з досвідом роботи. Тому запрошую вас отримати два роки стажу і прийти до нас на роботу. Ми довели, що через відкритий конкурс можна обійняти високу посаду».

Також А.С.Ситник приділив увагу створенню Антикорупційного суду. «Зараз фактично ми підійшли до того етапу, коли є справи, які розслідувані, а єдиний спосіб цей процес завершити – створення суду, який здатен їх розглядати по суті. Доведено, що розслідувати справи щодо топ-чиновників, незалежно від того, яку політичну силу вони представляють, можливо в Україні».

Далі зустріч проходила у форматі запитання-відповідь. Директор НАБУ відповів на питання, які стосувалися роботи Антикорупційної прокуратури та територіальних підрозділів НАБУ, збільшення штату, вимог до кандидатів, боротьби з корупцією у сфері освіти та  охорони здоров’я та ін.