В Університеті проведено державний розподіл

21-02-2014, 15:56

20-21 лютого відбувся державний розподіл випускників Інституту підготовки кадрів для органів прокуратури України, Інституту підготовки слідчих кадрів для МВС України, Інституту підготовки юридичних кадрів для Служби безпеки України, Інституту підготовки кадрів для органів юстиції України, військово-юридичного факультету, господарсько-правового факультету, факультету підготовки юристів для МЗС України, факультету підготовки кадрів для Державної пенітенціарної служби України, факультету підготовки кадрів для системи Пенсійного фонду України.

Університет – один із небагатьох навчальних закладів України, що стовідсотково забезпечує своїх вихованців першим робочим місцем у органах державної влади та інших організаціях і установах юридичної спрямованості.

Уже багато років поспіль наприкінці лютого відбувається державний розподіл. Цей рік не виключення. У засіданні державної комісії взяли участь:  ректор Університету В.Я.Тацій (голова); перший проректор Університету Ю.П.Битяк; начальник Головного управління кадрового забезпечення та внутрішньої безпеки Генеральної прокуратури України, державний радник юстиції 2 класу Л.В.Заболотна; начальник відділу підготовки кадрів та зв’язків з навчальними закладами Головного управління кадрового забезпечення Генеральної прокуратури України, старший радник юстиції М.П.Калініченко; прокурор Харківської області Г.Є.Тюрін; начальник управління кадрового забезпечення Головного управління Міністерства внутрішніх справ України, підполковник міліції А.В.Цигульов; начальник юридичного управління Головного управління внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ, полковник юстиції Д.В.Щетінін; заступник начальника Головного слідчого управління Служби безпеки України, полковник юстиції В.А.Маяков; заступник начальник Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України по роботі з персоналом, генерал-майор А.С.Король; перший заступник прокурора Центрального регіону України з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері, старший радник юстиції В.В.Сученко; заступник директора Департаменту правового забезпечення Міністерства оборони України О.М.Сарнавський; начальник Головного управління юстиції в Харківської області С.М.Мохончук; проректор по роботі з персоналом Національного університету цивільного захисту України, полковник служби цивільного захисту В.М.Попов; начальник територіального управління Державної судової адміністрації в Харківській області В.В.Остапенко; начальник управління  Державної  пенітенціарної служби України у Харківській області Є.Ю.Бараш; начальник Головного управління  Пенсійного фонду України у Харківській області В.М.Ачкасов, а також керівники всіх інститутів, факультетів та підрозділів Університету.

Відкриваючи урочисте засідання, ректор Університету В.Я.Тацій зазначив: «Державний розподіл − це не тільки урочистий захід, це день, коли вирішується доля наших майбутніх фахівців. Була створена велика комісія з державного розподілу. У нас є два напружених робочих дні, протягом яких ми маємо вирішити важливе питання − перше працевлаштування молодих людей. Ми готувалися до цього дня, провели підготовчу роботу, під час якої представники кадрових служб працювали безпосередньо зі студентами, склали певні рекомендації, які і будуть покладені в основу нашого рішення».

«Науково-педагогічний персонал Університету працював і буде працювати над тим, щоб випуск і набір у вуз були завжди такими ж якісними, як і упродовж вже багатьох років. Цей факт підтверджують роботодавці та численні рейтинги. Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого − найкращий серед правничих вузів України», − підкреслив ректор.

Державний розподіл студентів Університету проводився відповідно до Законів України «Про освіту», «Про вищу освіту» та згідно з «Порядком працевлаштування випускників вищих навчальних закладів, підготовка яких здійснювалася за державним замовленням».

Цього року призначення на роботу отримали 1030 студентів, які навчалися за державним замовленням згідно з направленнями міністерств та відомств, що склало 100%. Університет  повністю виконав  державне замовлення по підготовці фахівців з вищою юридичною освітою для органів прокуратури, Міністерства внутрішніх справ, юстиції, Державної виконавчої служби, Державної судової адміністрації України, Служби безпеки України, Міністерства оборони, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Міністерства закордонних справ, Міністерства освіти і науки, молоді та спорту, Державної пенітенціарної служби, Пенсійного фонду України в повному обсязі.

Окрім того, студенти-випускники, які навчалися на контрактній  основі,  отримали згоду на працевлаштування за фахом на різних підприємствах, в установах, організаціях, органах місцевого самоврядування та охорони правопорядку.

Зокрема, до органів прокуратури направлено 315 осіб; Міністерства юстиції – 200; МВС України – 175; СБУ – 103, Державної пенітенціарної служби України − 77 та інші відомства.