Делегація Гамільтонської громадської юридичної клініки з провінції Онтаріо (Канада) завітала до Юридичної клініки Університету

26-10-2016, 11:46

Канадські лідери юридичного клінічного руху з округу Онтаріо Мішель Лірінг та Х’ю Тай відвідали Юридичну клініку Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

Упродовж кількагодинного круглого столу було обговорено багато різних проблем, серед яких питання корисного досвіду канадських колег у сфері організації діяльності юридичних клінік, консультування представників національних меншин, вирішення проблеми бідності на рівні суспільства та уведення нових методик юридичних досліджень представниками громадських клінік задля формування найбільш дієвих механізмів реформування системи.

Особливості юридичних клінік у кожній з країн: Україні та Канаді, – це, напевно, найбільше цікавило напередодні зустрічі. Виявилось, що система надання правової допомоги в кожній провінції Канади є різною, а в деяких з них відсутні юридичні клініки. Як стало відомо, зі слів гостей, досвід роботи з етнічними меншинами в Канаді надзвичайно великий. Не тільки юридичні клініки, а й інші організації активно залучають представників корінного населення для кращої взаємодії та довіри. Канадськими юридичними клініками було також запроваджено інститут посередництва при спілкуванні з представниками етнічних меншин. Окремою темою для обговорення стало питання необхідності наукового дослідження проблемних питань, із якими стикаються юридичні клініки. Пані Лірінг порівняла вирішення подібних проблем без проведення ретельних наукових розробок із «накладанням пластиру на зламану ногу», оскільки не може бути ефективним та є зайвим витрачанням ресурсів. Важливою темою стало впровадження результатів досліджень громадських юридичних клінік у законодавчу практику Канади через видатних діячів клінічного та громадського руху, які в останні 10 років активно просуваються до уряду країни.

Українські клініцисти також поділилися цікавим досвідом з канадськими колегами. Важливою темою обговорення стало впровадження правопросвітніх заходів у рамках програми «street law» в Україні. У канадських юридичних клініках цей досвід досі невідомий, а тому впровадження українськими клініками даної програми став надзвичайно цікавим та пізнавальним.