Гурток міжнародного права Університету визнано кращим у світі

05-06-2015, 16:21

У травні гурток з міжнародного права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого було визнано найкращим студентським співтовариством з міжнародного права в світі.

Конкурс проводився всесвітньою Асоціацією студентів міжнародників (Internationa lLaw Students Association), яка є неприбутковою організацією студентів і правників, відданих популяризації міжнародного права, створена в 1962 році. ILSA проводить наукові конференції, випускає журнали, здійснює глобальну координацію гуртків та проводить конкурс судових дебатів з міжнародного права імені Філіпа Джесапа (Philip C.Jessup Internationa lLaw Moot Court Competition).

Гурток було визнано в 2015 р. як «Best All-Around Chapter», тобто найкращим за усіма показниками – кількістю учасників (з урахуванням загальної кількості студентів університету) та кількістю успішних наукових, освітніх та соціальних заходів.

Гурток з міжнародного права було створено в 1960-х роках. Ним керували такі видатні науковцікафедри міжнародного права як проф. М.В. Яновський та проф. В.С. Семенов. У 2004 р. гурток очолила доцент кафедри О.В.Сенаторова. У 2005 р. гурток виборов перше місце в національному конкурсі з міжнародного гуманітарного права, наступного року під егідою МКЧХ організував такий конкурс в університеті, приймаючи вчених з усього світу. Щороку гуртківці посідають провідні місця на різних змаганнях з міжнародного права, беруть участь у міжнародних конкурсах в Гаазі, Варшаві, Будапешті, Мінську, Єревані тощо, проводять модельні засідання Ради Безпеки ООН, лекційні курси, які читають самі гуртківці для всіх бажаючих, дебати та круглі столи. В гуртку завжди вирує атмосфера доброзичливості та наукового завзяття.

В різні роки старостами гуртку були найкращі студенти, віддані популяризації міжнародного права та ідей захисту прав людини і гуманізму, більшість з яких продовжували навчання в аспірантурі і долучалися до дружнього колективу кафедри і нашого університету. Так, заступником керівника гуртку є сьогодні колишній староста, а нині пошукувач кафедри, викладач ІПЮК для СБУ М.Юрлов. В цьому переможному році старостами були студенти міжнародно-правового факультету В.Поліч та С.Лашин.

Вітаємо гурток з міжнародного права з цією перемогою, яка не має прецеденту в історії студентських наукових товариств України і зичимо подальших наукових успіхів всім студентам-гуртківцям і колективу кафедри.