Голова Національної поліції України Х.Р.Деканоідзе відвідала Університет і зустрілася зі студентською спільнотою

03-11-2016, 10:24

Голова Національної поліції України Х.Р.Деканоідзе відвідала Університет і зустрілася зі студентською спільнотоюНа початку заходу перший проректор Університету Ю.П.Битяк подякував гостям за візит та представив студентам Голову Національної поліції України Х.Р.Деканоідзе, заступника Голови Національної поліції України – начальника Головного слідчого управління О.Ф.Вакуленка,  Начальника Головного управління Національної поліції в Харківській області генерала поліції третього рангу А.А.Дмитрієва.

«Я щаслива бути сьогодні тут з вами, бо саме молодь є тим потенційним кадровим резервом, який у подальшому вибудує не лише нову правоохоронну систему, а й країну в цілому. Молодь – це майбутнє нашої країни, і ви маєте розуміти важливість реформ, аби в майбутньому активно брати в них участь», – зазначила Х.Р.Деканоідзе.

Під час зустрічі Х.Р.Деканоідзе розповіла про реформи Нацполіції України, труднощі цього процесу та досягнення, які вже є сьогодні. Вона висловила впевненість, що люди, які довели, що достойні служити в новій поліції, покажуть, що таке справжня і сучасна поліція, яка реально захищає людей. «Головна реформа – та, що відбулася у свідомості нових поліцейських, які наразі підтвердили, що справді слугують людям та захищають їх», – заявила очільник Нацполіції.

Звертаючись до студентів, заступник Голови Національної поліції України – начальник Головного слідчого управління О.Ф.Вакуленко зазначив: «Мені дуже приємно бути у славетному, з добрими традиціями вишу. У нас дійсно є потреба у молодих кадрах, обізнаних, бажаючих змінити країну. Професія слідчого дуже складна, проте надзвичайно цікава. Сподіваємося скоро побачити вас за роботою слідчих».

Х.Р.Деканоідзе та О.Ф.Вакуленко відповіли на запитання щодо обов’язковості вищої юридичної освіти для професії слідчого, достатності чи недостатності рівня бакалавра у професії слідчого, сучасного навантаження слідчого, відомчої освіти, презумпції правоти поліцейського та ін.

«Треба надати повноваження поліцейським, щоб вони реально могли випереджати злочинців, наприклад, таких, як Пугачов (який застрелив поліцейських у Дніпрі)», – зауважила Голова Нацполіції.

Знаючи про бурхливе обговорення суспільством питання про розширення прав поліцейських, Хатія Ревазівна наголосила: «Ніхто з Національної поліції не буде нівелювати норму Конституції України – презумпцію невинуватості. А ті законодавчі зміни, про які ми вже говорили, потрібні не для того, щоб захищати поліцейських, а для того, щоб у першу чергу захищати громадян України».