В Інституті підготовки юридичних кадрів для СБ України НЮУ імені Ярослава Мудрого вшанували пам’ять випускника майора Тимура Гетманського, який загинув у зоні проведення АТО (ООС)

26-10-2020, 13:10

Тимур Гетманський народився 18 січня 1985 року в селі Степове Слов’яносербського району Луганської області. З дитинства мріяв стати співробітником спецслужби, тому у 2002 році, після отримання середньої освіти, він вступив до Факультету підготовки слідчих кадрів для Служби безпеки України у складі Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого. 

Однокурсники пам’ятають його як відповідального та наполегливого курсанта, чуйну і порядну людину, зразкового спортсмена та вірного друга. Він вирізнявся своєю працелюбністю, наполегливо оволодівав юридичними і спеціальними дисциплінами під час проходження військової служби.  

Після закінчення у 2007 році вишу Тимур Вікторович розпочав кар’єру офіцера на оперативних посадах в Управлінні Служби безпеки України в Луганській області, а потім продовжив у Головному управлінні контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки.  

Колеги, з якими він проходив військову службу в оперативних підрозділах, говорили про Тимура так: «Відданий своїй справі співробітник, справжній офіцер, професіонал своєї справи, стриманий та старанний, мужній і наполегливий, відмінний сім’янин. Його самовідданість, надійність та розсудливість не раз стали запорукою успішного вирішення спеціальних завдань під час виконання службового обов’язку».  

Але все змінив 2014 рік, коли в Луганській області розпочалися бойові дії, представники незаконних збройних формувань захопили Тимура та його батька в полон, жорстоко катували і розстріляли. 25 жовтня 2014 року їх знайшли мертвими.  

Дізнавшись про страшну трагедію, колишні однокурсники не залишили сімю Тимура в небезпеці, допомогли з переїздом у м. Харків з тимчасово окупованих територій та створили для них сприятливі побутові умови.  

24 червня 2017 керівництво, однокурсники та родичі відкрили меморіальний стенд загиблому офіцеру СБ України Тимуру Гетманському.  

Щороку в Інституті вшановують пам’ять випускника хвилиною мовчання і покладанням квітів до пам’ятного стенду, проводять зустрічі з його близькими родичами та вечори пам’яті героя, який загинув у зоні проведення антитерористичної операції. 

У памяті колег і друзів Тимур назавжди залишиться чесним та відповідальним співробітником, надійним товаришем…