В.Я.Тацій: Традиційно Університет готує правознавців для всіх сфер як національної, так і міжнародної юридичної практики

09-08-2018, 12:23

Ректор В.Я.Тацій відповів на запитання кореспондента газети «Время».

– Дійсно, сьогодні немає сумнівів у тому, що Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого є провідним спеціалізованим закладом вищої освіти, який випускає фахівців вищої кваліфікації, – зазначає ректор НЮУ В.Я.Тацій. – Традиційно Університет готує правознавців для всіх сфер як національної, так і міжнародної юридичної практики. У рамках спеціальності «Право» наш ЗВО пропонує широкий спектр освітніх програм за бакалаврським та магістерським рівнями. Серед них є ряд програм подвійних дипломів із зарубіжними університетами-партнерами, а також сертифікатні освітні програми за деякими новітніми  галузями.

Цього року вже втретє поспіль бюджетна форма при вступі на перший курс бакалавріату розподілялася адресно за так званою системою «широких конкурсних пропозицій». Сенс її в тому, що обсяг державного замовлення фактично визначається самими абітурієнтами з високими конкурсними балами, які своїм бажанням вчитися в тому чи іншому ЗВО приносять йому бюджетне місце («Місце йде за абітурієнтом»). Цього року між університетами України розподілялося 1538 місць державного замовлення за спеціальністю 081 «Право». І НЮУ отримав тут 462 місця (30 відсотків), посівши за цим показником перше місце серед університетів України. Ми випередили Львівський державний університет імені Івана Франка (218 місць), Київський національний університет імені Тараса Шевченка (179 місць), Одеську юридичну академію (100 місць), Національний університет «Києво-Могилянська академія» (66 місць) та інші. Крім того, в Університеті давно і успішно здійснюється підготовка фахівців на замовлення «силових» відомств. І в цьому році ми додатково отримали державне замовлення на підготовку кадрів для Служби безпеки України і Міністерства оборони України. За спеціальністю 293 («Міжнародне право») в Університет рекомендується зарахувати на бюджет 12 осіб, з 64-х по Україні.

Найближчим часом стануть відомі результати конкурсу на бюджетні місця за освітнім ступенем «Магістр» за спеціальностями «Право» та «Міжнародне право», на які в Університет попередньо можуть бути рекомендовані не менше 500 абітурієнтів. Очікується також досить великий прийом вступників на контрактну форму навчання, але тут точні цифри стануть відомі лише наприкінці серпня.

Важливо підкреслити, що Університет продовжує розвивати свою регіональну політику. Більше 15 років успішно функціонує Полтавський юридичний інститут університету. У цьому році відкрито набір в Інститут управління та права університету в м.Києві.

– Як бачите, наш Університет не тільки не знизив, а й збільшив прийом вступників, у порівнянні з попереднім роком, – продовжує Василь Якович.- Ми підтвердили, що дійсно є всеукраїнським лідером з підготовки фахівців-юристів і одним з провідних вищих навчальних закладів університетів Східної України. Стабільно високі і якісні результати діяльності Університету обумовлені системою різних факторів. Серед них, високоякісний і висококласний склад викладачів і співробітників, новітня інноваційна освітня політика, сучасна розвинута матеріальна база і маса інших чинників.

Інтерв’ю Василя Яковича Тація повністю можна прочитати за посиланням: