В Університеті судді Верховного Суду обговорили з юридичною спільнотою тему «Корпоративні спори. Практика Верховного Суду»

07-12-2018, 13:27

Організатори заходу: Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, студентське самоврядування Університету, Всеукраїнська громадська організація «Асоціація правників України», Ліга Студентів АПУ.

Учасників зустрічі привітав проректор Університету з навчальної роботи Юрій Барабаш, який зауважив, що захід такого формату є обопільно корисним, особливо це стосується студентів, які планують свою майбутню кар’єру судовій сфері та напрямі корпоративного права. Він також додав: «Сьогодні ми з вами є свідками унікального явища – формування судової доктрини в якості реального джерела права».

Робочу частину зустрічі розпочала професор кафедри цивільного права №1 Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Інна Спасибо-Фатєєва лекцією «Загальний огляд стану правового регулювання корпоративних відносин в Україні». Вона зупинилася на визначенні корпоративного права, корпоративних відносин, суб’єкту, об’єкту та змісту корпоративних правовідносин, на співвідношенні понять «господарська організація» і «юридична особа», проблематиці зловживання корпоративними правами тощо.

Суддя Верховного Суду, секретар судової палати для розгляду справ щодо корпоративних справ та цінних паперів Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду Ганна Вронська презентувала доповідь «Корпоративні спори – актуальні питання практики Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду». Суддя розповіла про структуру та Верховного суду та палати, яку представляє, а також про тенденції та напрями у практиці палати.

Суддя Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду Ігор Ткач присвятив свій виступ визначенню юрисдикції Касаційного господарського суду у справах, що стосуються корпоративних відносин, а також діяльності Великої палати Верховного Суду та Об’єднаної палати Касаційного господарського суду.

Суддя Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду Володимир Студенець – випускник Університету – звернувся до сучасних студентів-правників, порадивши використовувати період навчання для засвоєння теоретичної бази, адже в практичній діяльності на це не буде часу. Крім того, Володимир Іванович високо оцінив якість коментарів і висновків, що надаються представниками харківської цивілістичної школи.

Спікери також відповіли на численні запитання аудиторії.