В Університеті розпочався Шаховий тиждень

03-11-2020, 19:50

На урочистому відкритті 3 листопада проректор з наукової роботи, президент шахового спортивного клубу «Юридична академія» Анатолій Гетьман наголосив, що сьогоднішній захід присвячений не лише Дню Університету, а й 24-й річниці створення в виші за ініціативи ректора Василя Тація шахового спортивного клубу, яку ми відзначатиметься незабаром.  

«На сьогодні шаховий спортивний клуб “Юридична академія” – це один з найкращих клубів України. Дворазові олімпійські чемпіони в складі збірної України Олександр Моїсеєнко та Павло Ельянов, 14-та чемпіонка світу Анна Ушеніна, тренер жіночої збірної України Михайло Бродський, чотириразовий чемпіон України серед клубних команд Олександр Ковчан, чемпіонка України з шахів 2009 року Євгенія Долуханова та інші видатні спортсмени зробили наш клуб зіркою на світовому шаховому небосхилі», – зазначив проректор.  

«За роки існування клубу в виші проведено 18 міжнародних турнірів на «Кубок ректора» і 8 турнірів «Феміда», учасниками яких були провідні шахісти з 32 країн світу. На превеликий жаль, через пандемію COVID-19 нам не вдалося провести запланований цьогоріч ХІХ Міжнародний шаховий турнір на «Кубок ректора». Звичайно, турнір серед любителів шахів в межах Шахового тижня, відбудеться без іноземних гросмейстрів, але за цих обставин має надважливе значення, адже він допоможе підтримати той рух, який існує в Університеті, що в свою чергу надасть можливість вже навесні провести потужний турнір гросмейстерського рівня», – додав Анатолій Павлович.  

Сеанс одночасної гри із дворазовим олімпійським чемпіоном у складі збірної України Олександром Моїсеєнком став яскравим початком університетського тижню шахів. Гросмейтер подякував ректорату Університету і президентові шахового клубу Анатолію Гетьману за те, що навіть у найважчі часи всебічно підтримували клуб, а також оголосив, що троє учасників, що під час сеансу продемонструють найкращу гру, отримають у подарунок його книжку, присвячену тренерові й наставникові Володимирові Савону (1940-2005). 

Шаховий тиждень продовжать вебінар чемпіонки України 2009 року міжнародного гросмейстера Євгенії Долуханової й аматорський турнір.