В Університеті розвінчали міфи про право

26-09-2019, 17:19

Тему «Міфи у праві» для відкритої лекції обрав директор Центру верховенства права та релігії, доцент кафедри теорії та філософії права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, перший лауреат премії «За видатний внесок у сфері публічного права», започаткованої організаторами ІІІ Харківського міжнародного юридичного форуму, Дмитро Вовк.

У своїй промові він провів паралелі між реальним життям українського суспільства і стереотипними заявами та уявленнями, завдяки чому фактично зруйнував міф про верховенство права.

Зокрема, Дмитро наголосив, що нині в нашій державі писане право (кодекси, закони) на практиці не сприяє врегулюванню відносин і не завжди дозволяє вирішити суперечки між людиною і державою чи міжособистісні справи. Окремо лектор зупинився на тому, що прийняті сучасні європейські закони, які покликані боротися з корупцією, так і залишилися декларацією. Особливу увагу фахівець приділив питанню про те, що головніше – верховенство права чи верховенство закону, прийнятого державою, наголосивши на тому, що   протиставлення верховенства права і верховенства закону веде до зміцнення державної сваволі.

Присутні обговорили роботу Конституційного Суду України та Європейського суду з прав людини.