В Університеті проведено громадські слухання проекту Національної стратегії України щодо наркотиків (на період до 2020 року)

24-04-2012, 14:06

Організатори заходу: Державна служба України з контролю за наркотиками, КМБО «Український інститут досліджень політики щодо громадського здоров’я» за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження», Національна академія правових наук України, Національний університет «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого».

Захід відкрив Голова Державної служби України з контролю за наркотиками В.А.Тимошенко. Він зазначив, що потреба розробки Стратегії пояснюється тим, що в Україні до цього часу немає рамкового документа, який за своїм змістом міг би бути дороговказом для реалізації нової політики у сфері використання наркотиків на засадах прогресивного бачення ролі й місця наркотиків у сучасному суспільстві. Програмний документ має врахувати апробований в інших країнах позитивний досвід, запропонувати інноваційний підхід до розв’язання проблем використання наркотиків в Україні.

Із вітальним словом до присутніх звернувся академік Національної академії наук України, президент Національної академії правових наук України, ректор Національного університету «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого» В.Я.Тацій. Він наголосив, що для подолання цієї складної для світу й нашої країни проблеми необхідно об’єднати зусилля всіх – міжнародних, державних органів та громадських організацій й суспільства у цілому.

З коментарями до проекту виступили представники місцевих органів влади, системи освіти і науки, громадських організацій, служб системи охорони здоров’я, представники правоохоронних органів: радник Голови Державної служби України з контролю за наркотиками В.А.Ященко; заступник директора Українського інституту досліджень політики щодо громадського здоров’я Т.О.Трецька; директор Українського моніторингового центру алкоголю та наркотиків при МОЗ України А.М.Вієвський; начальник відділення «Фармація» Головного управління охорони здоров’я Харківської ОДА В.В.Шаповалов; доктор юридичних наук, професор кафедри кримінального права Національного університету «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого», директор Інституту вивчення проблем злочинності Національної академії правових наук України В.І.Борисов; доктор юридичних наук, професор кафедри адміністративного права Національного університету «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого», член-кореспондент Національної академії правових наук України В.Я.Настюк та ін.

Після узагальнення і врахування пропозицій та зауважень проект Національної стратегії буде розглянуто на міжнародній конференції в Києві 21–23 травня 2012 року. Доопрацьований документ буде подано на затвердження Президентові України.