В Університеті презентували нову сертифікатну програму «Юрист в агробізнесі»

28-11-2018, 19:36

У заході взяли участь начальник Головного територіального управління юстиції у Харківській області Тетяна Єгорова-Луценко, начальник управління з питань нотаріату Головного територіального управління юстиції у Харківській області Олена Юдіна, проректор з навчальної роботи Юрій Барабаш, завідувач кафедри земельного та аграрного права Михайло Шульга, координатори й викладачі програми, а також студенти Університету.

Модератором заходу виступив проректор Юрій Барабаш, який зазначив: «Кафедра земельного та аграрного права зібрала цілеспрямовану команду, яка, відходячи від шаблонних схем, створила комплексну програму, що торкається питань аграрного, цивільного, адміністративного права, оподаткування тощо».

Начальник Головного територіального управління юстиції у Харківській області Тетяна Єгорова-Луценко: «Сьогодні Харківщина відчуває гостру потребу в правниках аграрного сектору. Хоча великі агрохолдинги розуміють необхідність залучення такого фахівця і готові платити справедливу ціну за юридичні послуги, на жаль, кваліфікації їхніх юридичних представників не вистачає, аби гідно відстоювати інтереси роботодавця в суді, ефективно боротися з рейдерством. Тож випускники сертифікатної програми «Юрист в агробізнесі» матимуть значні переваги на ринку праці».

Завідувач кафедри земельного та аграрного права Михайло Шульга зауважив, що перед викладачами програми стоїть завдання навчити слухачів – як студентів, так і практикуючих юристів, не лише діяти в умовах рейдерського захоплення, а й попереджати подібні загрози. Окрім того, правового захисту потребують шість мільйонів громадян – власників паїв, особливо у випадку скасування мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення.

Координатор асистент кафедри земельного та аграрного права Інна Кульчій розповіла про структуру програми та правничі компетентності, які здобудуть її випускники. Співкоординатор програми доцент кафедри земельного та аграрного права Ганна Корнієнко на підтвердження актуальності поставлених питань зробила короткий огляд ситуації в аграрному секторі й ознайомила з нормативно-правовою базою агробізнесу.

Перший набір програми, розрахованої на шість тижнів, стартує 25 січня. Вона передбачає вивчення п’яти навчальних дисциплін, у яких будуть задіяні викладачі кафедр земельного та аграрного права, цивільного права та фінансового права, а також представники Головного територіального управління юстиції у Харківській області, юристи-практики, члени громадських організацій і навіть фахівці з органічного виробництва.