В Університеті обговорили актуальні питання українського конституціоналізму

25-06-2019, 14:40

24 червня в Університеті проведено круглий стіл «Український конституціоналізм у сучасному вимірі», присвячений 23-ій річниці Конституції України.

Захід організовано Національною академією правових наук України, кафедрою конституційного права України, міжнародного права, теорії і філософії права, історії держави і права України і зарубіжних країн, а також Асоціацією випускників Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

У заході взяли участь студенти та науковці з різних міст України.

Відкрив захід проректор із наукової роботи А.П. Гетьман, який зазначив, що сьогодні в українському суспільстві утвердилася ідея істотного перезавантаження усіх політико-економічних процесів, підґрунтям для якого має стати нова Конституція України. Із доповідями виступили провідні науковці, зокрема президент НАПрН України О.В. Петришин, суддя Конституційного Суду України В.П. Колісник, представник Президента України у Конституційному Суді України Ф.В. Веніславський, суддя Конституційного Суду України у відставці В.М. Кампо, доцент кафедри конституційного права України Університету В.В. Речицький, завідувач кафедри міжнародного права В.М. Стешенко. Модератором заходу виступила завідувачка кафедри конституційного права України Т.М. Слінько.

Під час круглого столу було обговорено актуальні питання українського конституціоналізму, зокрема виклики 21 століття щодо реалізації прав людини, потенціал Конституції України та її вплив на процеси демократичної трансформації, проблеми оцінки Конституційним Судом України актів вищих органів державної влади, співвідношення Основного Закону та міжнародних договорів України, конституційну реформу судової влади, а також концепцію неформального конституціоналізму. Зазначені теми викликали жваві дискусії та дозволили окреслити подальші напрямки конституційного реформування в Україні.

За результатами круглого столу було видано збірник тез наукових доповідей.