В Університеті завершилися міжнародні змагання зі швидкісного розв’язання механічних головоломок «Kharkiv Winter 2012» та Кубку Ректора Університету

10-12-2012, 16:09

Організатори: Національний університет «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого», громадська організація Київський швидкубінг.

Метою заходу є підтримка та стимулювання інтелектуальної творчості дітей та молоді.

Відкрив захід ректор Університету В.Я.Тацій. який привітав учасників і уболівальників, побажав нових перемог та рекордів. Він підкреслив той факт, що в Університеті завжди приділяли увагу розвитку, стимулюванню та підтримці інтелектуальних здібностей молоді і нагадав присутнім прізвище студентки Університету, першої за роки незалежності України чемпіонки світу 2012 з шахів серед жінок А.Ушеніної, а також членів шахового клубу «Юридична академія» двократних олімпійських чемпіонів П.Ельянова та О.Моїсеєнко, і зазначив: «Мета сьогоднішнього заходу співпадає з нашою головною метою − підготовка висококваліфікованих кадрів та багатосторонній розвиток підростаючого покоління».

У змаганнях взяли участь усі бажаючі − понад 100 учасників з України, Росії, Білорусі та Вірменії.

Головний суддя змагань, делегат World Cube Association − Роман Остапенко.

На початку змагань організатори нагадали учасникам головні правила і запросили продемонструвати правильне виконання вимог двократного чемпіона Європи  росіянина Сергія Рябко.

За правилами змагань, переможцем стає учасник з кращим результатом розшифровки головоломки. Кращим результатом вважається середній результат з п’яти спроб. Краща та гірша спроба в залік не йдуть.

8  грудня після  відкриття заходу пройшли відбіркові турніри у 19 категоріях: складання кубика Рубіка ногами, складання кубика Рубіка з закритими очима, складання кубика Рубіка однією рукою та ін.

У неділю, 9 грудня, відбулися фінали та нагородження переможців.

Призові місця у турнірі та Кубку Ректора розподілилися таким чином:

1 місце − Сергій Рябко, Російська Федерація,  середній результат 10,61 секунд;

2 місце − Данил Лі, Російська Федерація,  середній результат 10,70 секунд;

3 місце − Іван Віннік, чемпіон України 2011 та 2012 років, середній результат 11,14 секунд.

http://www.worldcubeassociation.org/posts/sergey-ryabko-wins-kharkiv-winter-2012

http://www.worldcubeassociation.org/results/c.php?i=KharkivWinter2012

Довідково: кубик Рубіка був винайдений в 1974 році угорським скульптором і професором архітектури Ерно Рубіком. З тих пір по всьому світу було продано більше 500 мільйонів екземплярів цієї головоломки.

Світовий рекорд зі складання класичної моделі кубика Рубіка (3x3x3) належить австралійцю Феліксу Земдегсу, який впорався з головоломкою за 5,66 секунд.

 

 http://mon.gov.ua/ua/actually/2933-u-harkovi-zavershilisya-migenarodni-zmagannya-zi-shvidkisnogo-rozvyazannya-mehanichnih-golovolomok-kharkiv-winter-2012-ta-kubku-rektora-universitetu

Двократний чемпіон Європи росіянин Сергій РябкоСкладання кубика Рубіка з закритими очимаМіжнародні змагання зі швидкісного розв’язання механічних головоломок «Kharkiv Winter 2012» та Кубку Ректора Університету