В Університеті вітчизняні та закордонні цивілісти обговорюють проблеми адаптації українського законодавства до європейських стандартів

11-04-2019, 15:34

11-12 квітня триває IX Міжнародний цивілістичний форум «Гармонізація приватно-правового законодавства України із законодавством ЄС». Захід проводиться за участі та підтримки Німецького Фонду міжнародного правового співробітництва, Національної академії правових наук України, Асоціації цивілістів України, кафедр цивільного права №1 та №2 Харківського національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, а також кафедри цивільного права Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Форум відкрив президент Національної академії правових наук України Олександр Петришин, зазначивши, що без співробітництва в приватно-правовій сфері неможливе розв’язання проблем на макрорівні.

Від керівництва Університету учасників привітав проректор з наукової роботи Анатолій Гетьман, який повідомив про те, що участь у форумі беруть понад 100 науковців –представників усіх правничих шкіл України та цивілістів із Німеччини, Молдови, Румунії Білорусі та Казахстану.

Проректор з навчально-методичної роботи Вячеслав Комаров зауважив, що українська цивілістика зараз переживає свій зірковий час, адже саме вона має відповісти на виклики сьогодення.

Із вітальними словами до зібрання також звернулися аташе з питань наукового та університетського співробітництва Посольства Франції в Україні Сільвен Ріголе та юридичний радник Німецького Фонду міжнародного співробітництва в Україні Геннадій Рижков.

На першій сесії пленарного засідання із доповідями виступили віце-президент НАПрН України, директор Київського регіонального центру НАПрН України, професор кафедри цивільного права Київського національного університету імені Тараса Шевченка Наталія Кузнєцова, завідувачі кафедр цивільного права №1 та цивільного права №2 Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Валентина Борисова й Віталій Яроцький, співдиректор Інституту східного права Університету м. Вісмар (Німеччина) Ганс-Йоахім Шрамм та ін.