В Університеті відбулася презентація збірки поезій студентки V курсу Інституту підготовки кадрів для органів прокуратури України Анастасії Затворницької «Під парасолею»

21-10-2014, 13:43

Назва збірки виявилася напрочуд місткою. Чому «Під парасолею» авторка відповіла: «Ця назва має два аспекти. Коли починається дощ – усі ми відкриваємо парасольки і таким чином обмежуємо свій світ до такого невеличкого клаптика, який залишається сухим. Навколо нас дощ, сніг, град, але у нас є своя частинка світу, під парасолькою, де ми почуваємося найбільш захищено. Ця ідея стала основою назви моєї дебютної збірки. Що стосується другої версії, то це захист. Адже основне призначення парасольки – захищати нас від дощу, а література є своєрідним захистом од навколишнього світу, а часом і від свого внутрішнього».

Зустріч мала назву «Гербарій із віршів», адже усі ми, як зазначила Анастасія, у дитинстві збирали гербарій. Обрані листочки вкладали у книгу, а потім із них клеїли гарні картинки. Щось схоже авторка збірки закликала зробити усіх присутніх (показавши осінь такою, якою її бачить вона), щоб ми змогли створити у своїй уяві спільну осінь, яку кожен із нас відчує та зрозуміє. Осінь – це та пора, яку дуже любить Анастасія Затворницька, бо найкраще її відчуває. Саме тому вірші найчастіше присвячує темі осені. «Я пишу, тому що не можу інакше, – каже поетка. – Це життєва необхідність і часом здається, якщо ти зараз цього не зробиш, то не доживеш до ранку. Поезія – це світогляд, а не просто римовані рядки, це світовідчуття (починаючи від почуття автора і закінчуючи відчуттям читача). Ми пишемо тоді, коли в душі чогось забагато або, навпаки, коли в душі нічого не залишається.

Бажаємо Анастасії творчих успіхів і з нетерпінням будемо чекати наступної зустрічі і нової збірки.