В Університеті вшанували пам’ять жертв трагедії азербайджанського народу

20-01-2020, 12:59

В Університеті відбувся круглий стіл «Історія відновлення державності Азербайджанської Республіки після розпаду СРСР», присвячений 30-річчю трагічних подій, що увійшли в історію під назвою «Чорний січень».

Саме 20 січня 1990 року радянські війська здійснили спецоперацію «Удар» зі штурму міста Баку, у результаті якого загинуло близько 140 мирних жителів, понад 700 були поранені.

У роботі круглого столу взяли участь Надзвичайний і Повноважний Посол Азербайджанської Республіки в Україні Азер Худієв, співробітники Посольства Азербайджанської Республіки в Україні, представники діаспори, проректор з навчальної роботи Університету Юрій Барабаш, колективи кафедр історії держави та права України і зарубіжних країн, і права Європейського Союзу, студенти міжнародно-правового факультету тощо.

Відкриваючи захід, проректор з навчальної роботи Університету Юрій Барабаш зазначив, що навіть через 30 років біль від трагедії не згасає в серцях двох братських народів – азербайджанського й українського. Присутні вшанували пам’ять жертв «Чорного січня» хвилиною мовчання.

Аудиторії було продемонстровано документальну стрічку, що розповідає про трагічну сторінку історії азербайджанського народу.

Надзвичайний і Повноважний Посол Азербайджанської Республіки в Україні Азер Худієв наголосив, що цей трагічний для його народу день є водночас і днем національної гордості, адже тоді нація зібралася в єдиний кулак і заявила керівництву СРСР про своє прагнення незалежності. На думку пана Худієва, своєчасна об’єктивна політико-правова оцінка тих кривавих подій світовою спільнотою могла б попередити багато подібних конфліктів, зокрема в Сирії, Південній Осетії, Придністров’ї на Сході України та ін.

Наостанок Посол відповів на численні запитання учасників зустрічі.