В Університеті виступив з лекцією міжнародний експерт з електронного правосуддя європейського проекту «PRAVO-Justice» Івар Талло

10-02-2019, 15:45

У заході взяли участь проректор з навчально-методичної роботи Університету Вячеслав Комаров, голова Експертної групи взаємодії з ЄС Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату Кабінету Міністрів України Поліна Казакевич, науковці кафедр цивільного процесу, кримінального процесу, судоустрою та прокурорської діяльності, адвокатури, права Європейського союзу, представники Юридичної клініки, студенти тощо.

Відкриваючи зустріч, проректор Вячеслав Комаров зазначив, що хоча тема електронного судочинства є надзвичайно актуальною для України, у вітчизняній науковій літературі її дослідженню присвячені лише поодинокі статті.

Івар Талло є одним із засновників і членом Наглядової ради Академії електронного управління (e-Governance Academy). Він сприяв використанню інформаційно-комунікаційних технологій лідерами державного сектора країн Центральної і Східної Європи, Балканів, країн СНД, Африки і арабських країн, де читав лекції з е-уряду.

Івар Талло був членом Рійгікогу (парламент Естонії) і членом Парламентської асамблеї Ради Європи. Він також працював радником із закордонних справ президента Естонії, викладачем державної політики та державного управління в Тартуському університеті. Є співавтором Основних принципів інформаційної політики Естонії, Закону про кодекс поведінки державних службовців і громадської інформації.

У своєму виступі експерт окреслив етапи становлення і здійснив загальний огляд системи електронного урядування, а також розглянув можливості застосування цього досвіду саме в процесі цифровізації юстиції.

Далі зустріч проходила в форматі відповіді на запитання та обміну думками.