В Університеті визначили кращих читців поезії Ліни Костенко

21-02-2020, 10:34

Науковою бібліотекою Університету та кафедрою культурології проведено захід з нагоди Міжнародного дня рідної мови. Ведучим виступив доцент кафедри культурології Василь Пивоваров.

Присутні мали змогу переглянути презентацію про історію свята, адже з ініціативи ЮНЕСКО на підтримку мови як ознаки культурної  приналежності, починаючи з 2000 року, у багатьох країнах світу 21 лютого відзначають День рідної мови.

Магістри ІПЮК для СБ України презентували патріотично-літературний і водночас музичний флешмоб до дня народження славетної поетеси Ліни Костенко для участі у Всеукраїнському конкурсі. Ініціаторка і одна із учасниць – Тетяна Кожем’яко.

Справжньою окрасою вечора став конкурс читців-виконавців поезії Ліни Костенко, до якого долучилися студенти Владислава Маслій, Ірина Михайлова, Анастасія Абраменко, Софія Небогатікова, Марія Яремчук, Ельвіра Щемур, Сніжана Пронік, Тетяна Колеснікова, Аліна Пономаренко, Марина Михайлова, Анастасія Храпська, Мушег Саргісян, Ярослав Трусов.

Рівень володіння художнім читанням, майстерність виконання, довершеність у відтворенні емоційної насиченості твору оцінювало журі: Любов Анучина – завідувачка картинної галереї, Олена Лисенко і Тетяна Слюсаренко – викладачки кафедри культурології.

Переможцями конкурсу читців-виконавців стали: Ірина Михайлова, Аліна Пономаренко, Мушег Саргісян і Ельвіра Щемур.

Також наукова бібліотека підготувала до свята книжкову експозицію «Спілкуйся серцем — спілкуйся українською», яку можна переглянути на 6-му поверсі навчально-бібліотечного комплексу, та тематичні книжкові виставки в інших корпусах Університету: «Мова — найдорожчий скарб» (вул. Динамівська, 4-й, 5-й поверхи), «Мова — дзеркало своєрідності українського народу» (вул. Пушкінська, 106, 1-й поверх).