Відбулося урочисте відкриття нового навчально-бібліотечного комплексу Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого (м.Харків, вул. Пушкінська, 84-а)

03-03-2017, 15:31

У церемонії взяли участь Президент України П.О.Порошенко, Глава Адміністрації Президента України І.Л.Райнін, Міністр освіти і науки України Л.М.Гриневич, голова Харківської обласної державної адміністрації Ю.О.Світлична, директор Харківського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України Л.О.Бєлова, ректор ХНУ імені В.Н.Каразіна В.С.Бакіров, ректор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого В.Я.Тацій, викладачі, співробітники, студенти та ін.

В.Я.Тацій привітав гостей і висловив слова щирої вдячності Президенту України за те, що він знайшов час і завітав до Університету, щоб відкрити новий навчально-бібліотечний комплекс. Василь Якович також подякував Президентові, Міністру освіти та науки та голові ХОДА за постійну професійну підтримку і додав: «Спільними зусиллями ми побудували цей Палац Знань. Пройдуть роки, десятиліття, і ми будемо згадувати цей день».

З вітальним словом до присутніх звернувся Президент України П.О.Порошенко: «На яких трьох стовпах стоїть міцний університет? Перший – це професорсько-викладацький склад, дорогі студенти, вам з цим дуже пощастило. Другий – це студентська молодь, шановні професори, вам з цим також дуже пощастило. І третій, без якого не може бути жодного університету, – це бібліотека. Це – серце Університету!»

«Вперше запускається така бібліотека, така високотехнологічна, яка забезпечує не просто можливість отримати знання, а і насолоду, перебуваючи у цих стінах. І це вперше за 25 років нашої незалежності ми побудували таку красу», – зазначив Президент.

П.О.Порошенко нагадав, що в Україні започаткована реформа в частині правосуддя, яка передбачає перезавантаження всієї судової системи і формування нового Верховного Суду України. За його словами, найбільша кількість кандидатів до оновленого ВСУ є випускниками Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

Під час зустрічі з професорсько-викладацьким складом, молодими вченими та обдарованою молоддю Слобожанщини Президент наголосив, що в університеті створені відмінні умови для навчання. «Ще в 2012-2013 роках тут ще нічого не було. І так швидко, так ефективно, сучасно і якісно (побудовано – ред.)», – сказав Глава держави.

Під час офіційної частини Президент України П.О.Порошенко передав символічний ключ від новобудови голові студентського Сенату Антону Олійнику. «Хочу привітати зі святом відкриття бібліотеки  і з днем народження. Сьогодні ти – голова Сенату, а завтра – майбутній Президент, чого я тобі щиро бажаю», – сказав П.О.Порошенко.

Для гостей та учасників заходу була організована екскурсія новими приміщеннями навчально-бібліотечного комплексу. Вони оглянули виставку «Країна, повита красою …» картинної галереї, відвідали читальні зали, навчальні аудиторії, конференц-зал.

Президент залишив пам’ятний запис у Книзі почесних гостей.

Студентка Університету (Інститут підготовки юридичних кадрів для СБУ, 5 курс) Анастасія Капліна подарувала Президенту України П.О.Порошенку вишиту власноруч ікону Ярослава Мудрого.

На 10-му поверсі у конференц-залі Президент України П.О.Порошенко зустрівся з молодим поколінням науковців – майбутнім юридичної науки, обдарованою молоддю, учнями- та студентами-переможцями різних олімпіад та наукових конкурсів/турнірів.  Серед них – лауреат премії Президента України асистент кафедри кримінології та кримінально-виконавчого права Університету, кандидат юридичних наук Костянтин Автухов та переможець національних раундів Міжнародних змагань з консультування клієнтів імені Брауна-Мостена (Канада) Назарій Жданюк (Інститут прокуратури та кримінальної юстиції, 5 курс).

Студенти отримали можливість поспілкуватися з Президентом України та поставити йому різні запитання.

Ректор запросив Президента України взяти участь у Харківському міжнародному юридичному форумі «Право та проблеми сталого розвитку в умовах глобалізованого світу», який відбудеться у жовтні 2017 року у новому конференц-залі навчально-бібліотечного комплексу.