Відбулося відкрите засідання гуртка міжнародного права

18-11-2014, 09:54

Захід відкрив декан міжнародно-правового факультету І.В.Самощенко. Він підкреслив важливість участі студентів у наукових гуртках та змаганнях і конкурсах для їх професійного розвитку та самовдосконалення. Зібрання студентського гуртка також відвідав колишній член гуртку, Кращий студент Університету 2012 року, Молодий правник року 2013 року за версією Координаційної ради молодих юристів при Міністерстві юстиції України, юрист відомої юридичної компанії Олександр Кривенко, який поділився власним досвідом вивчення міжнародного права та участі у конкурсах і розповів про значення міжнародного права та його важливість в тому числі для юристів приватного сектору.

На засіданні були заслухані доповіді студентів – капітанів збірних команд Університету з всесвітнього конкурсу з міжнародного публічного права імені Філіпа Джессапа (Philip C. Jessup International Law Moot Court Competition), Міжнародної юридичної олімпіади з міжнародного гуманітарного права «Молодь за мир», Stetson International Environmental Moot Court Competition, Jean-Pictet International Humanitarian Law Competition. Слід відмітити, що команди Університету гідно представляють його на національній та міжнародній аренах, посідають призові місця та виборюють перемоги в окремих номінаціях. Однак на цьому гуртківці не зупиняються, адже завжди є вершини, які ще не були підкорені нашими студентами.

Підготовка студентів до участі в таких серйозних змаганнях здійснюється за допомоги унікального NLU International Law Moot Court Competition, який проводиться гуртком за зразком Jessup для студентів та аспірантів Університету вже четвертий рік поспіль. Суддями на ньому виступають викладачі, співробітники Університету та випускники – практикуючі юристи провідних юридичних фірм. Перед заходом для учасників організовуються майстер-класи від тренерів команд Університету та досвідчених гравців. Переможці отримають кубки, медалі та підручники з міжнародного права.

Заступник наукового керівника гуртка молодший науковий співробітник ІПЮК для СБ України М.М.Юрлов розповів про членство гуртка у всесвітній асоціації студентів, що вивчають міжнародне право, International Law Students Association; переваги та можливості, які вона надає, та активну участь нашого відділення у її діяльності. Наразі оголошується набір нових членів до Yaroslav the Wise National Law University ILSA Chapter. Більш детально – на сторінці гуртка в соціальних мережах.

Також, на засіданні староста гуртка студентка 4 курсу міжнародно-правового факультету Валерія Полич презентувала нову стратегію розвитку гуртка. Відтепер, крім звичайних засідань, модельних засідань Ради Безпеки ООН, Університетських змагань з міжнародного права та дебатів, запроваджуються нові організаційні форми діяльності гуртка – проведення англомовних спікінг-клабів (speaking club) з актуальних проблем міжнародного права та (спільно із студентським самоврядуванням міжнародно-правового факультету) skype-лекції з практикуючими юристами – випускниками Університету.